Kot so sporočili iz celjske Policijske uprave, kjer izvajajo obsežno preiskavo, so doslej ugotovili, da gre v večini primerov dejansko za tatvine zračnih blazin iz vozil, v nekaj primerih pa za kazniva dejanja krive ovadbe in goljufije.
Večkrat namreč osumljenci iz vozil sami odstranijo zračne blazine in jih po prijavi v vozilo zopet namestijo, ali pa to naredijo tako, da prijavijo lažno prometno nesrečo, pred katero v vozila namestijo že aktivirane zračne blazine, po prometni nesreči pa originalne zračne blazine zopet namestijo v vozila. V obeh primerih gre za kasnejše uveljavljanje zahtevkov za povrnitev škode pri zavarovalnicah, kar je seveda goljufija.
Policija pri preiskavi sodeluje tudi z zavarovalnicami in ob pregledu večjega števila vozil so ugotovili, da so bile v vozilih nameščene zračne blazine, ki so bile ukradene iz vozil na območju celjske in drugih policijskih uprav.
Sicer so samo na območju PU Celje v lanskem in začetku letošnjega leta prejeli skupaj 41 prijav o tatvinah zračnih blazin. Zato so sprožili obsežno preiskavo, o katere podrobnostih pa za zdaj še ne želijo govoriti.