Za odločanje o tem je bilo premalo časa in premalo informacij, so prepričani v LDS. V njihovi poslanski skupini tudi pravijo, da so sklep skupščine zavoda dobili prepozno, obrazložitev o tem, zakaj je primeren kandidat prav Košir, pa je bila na papirju napisana le v nekaj stavkih.
Vodja poslanske skupine Tone Andrelič je ob tem povedal: "Potrebni so temeljitejši pogovori, saj gre za zdravstveno blagajno, ki je težka čez 350 milijard tolarjev, to pa je četrtina državnega proračuna."
Imenovanju Franca Koširja je odločno in edini javno nasprotoval Simon Vrhunec z ministrstva za zdravje, ki kandidatu očita slabo desetletno vodenje ZZZS in slab načrt dela v prihodnjem mandatu. Zamenjava bi bila potrebna iz "higienskih razlogov", meni Vrhunec, saj ni primerno, da bi Košir funkcijo direktorja opravljal več kot dva mandata.

Podporo za vodstvo tretje največje slovenske blagajne, takoj za proračunsko in pokojninsko, mora pred državnim zborom zdaj izreči še parlamentarna komisija.
"Pri vseh utemeljitvah, ki smo jih imeli za kakršna koli imenovanja, je bilo obrazloženo najmanj to, kako je kandidat delal do sedaj in kaj je tisto, kar lahko pričakujemo v prihodnje. So pa vprašanja, nekatere pripombe na delo zavoda in prav je, da se o tem temeljito pogovorimo," je dejal Andrelič.
Koširju, ki zdravstveno zavarovalnico vodi že deset let, mandat poteče maja letos. S ponovnim imenovanjem pa bi najvišji stolček obdržal še v prihodnjih štirih letih.