
Podpisniki zahtev med drugim zahtevajo ukrepe proti politični in sistemski korupciji ter klientelizmu. Tukaj predlagajo ugotavljanje odgovornosti posameznikov in povrnitev premoženja, "ki je nezakonito in klientelistično izginilo ali bilo odtujeno pri trgovini z orožjem, privatizaciji, prek izčrpavanj podjetji v državni lasti, pri velikih infrastrukturnih projektih in pri ustvarjanja finančne luknje v državnih bankah".
Prav tako zahtevajo transparentnost pri porabi javnega denarja in pri kadrovanju na državni in občinski ravni ter v državnih podjetjih. Hkrati zahtevajo umik politikov, ki jih bremenijo utemeljeni sumi korupcije.
Podpisniki zahtevajo tudi več neposredne demokracije, denimo institut ljudske nezaupnice in spremembo volilne zakonodaje tako, da se bo povečal vpliv volivcev na sestavo državnega zbora.

Zavzemajo se tudi za spremembe, po katerih bi se na volitvah v državni zbor izenačil položaj parlamentarnih in zunajparlamentarnih strank ter nestrankarskih gibanj. Ena od zahtev je tudi alternativa neoliberalističnim ukrepov.
Uroš Lubej iz Gibanja Vseslovenske ljudske vstaje (VLV) je pojasnil, da so te zahteve tudi temeljne zahteve dosedanjih protestov in so povezane z zaščito prvih členov ustave, ki govorijo, da je Slovenija pravna in socialna država.
Civilna iniciativa SRP (Slovenija, Resnica, Poštenje) je pripravila tudi predlog za sprejem zakona o vrnitvi premoženja. Remzo Skenderović je v imenu gibanja pojasnil, da bi premoženje morali vrniti tisti, ki njegovega vira ne morejo dokazati.
KOMENTARJI (63)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.