Do skorajšnjega podpisa je po njegovem mnenju treba rešiti le še nekaj malenkosti. Brežiška, krška in sevniška občina pa seveda vztrajajo, da mora koncesijska pogodba veljati za celotno verigo HE na spodnji Savi. Po besedah poslanca Jožeta Avšiča bo le tako mogoče z gradnjo doseči hitrejšo gospodarsko rast območja, rešiti infrastrukturne probleme ter poplavno problematiko. Posavje namreč proizvaja z Nuklearno elektrarno Krško in Termoelektrarno Brestanica dovolj kilovatov električne energije in verige HE samo zase ne potrebuje.
Člani Sveta pokrajine Posavje v ustanavljanju so ob koncu seje sprejeli več sklepov. Ministrstvu za okolje in prostor predlagajo, da s predstavniki koncesionarja in lokalnih skupnosti še ta mesec uskladi priloge iz osnutka koncesijske pogodbe, Holding Slovenskih elektrarn pa naj takoj izdela terminski plan pripravljalnih del in začetka gradnje. Svet zahteva, da se pred pričetkom gradnje vsake posamezne elektrarne na spodnji Savi opredeli njena jasna finančna konstrukcija, slovenski vladi pa med drugim predlagajo podpis koncesijske pogodbe čimprej, vendar najpozneje meseca februarja letos.
Robert Golob, državni sekretar za energetiko, je v svoji razpravi odprl nekaj pomislekov, predvsem pa izrazil optimizem, da je bilo v zadnjem času veliko storjenega. Opozoril je na dobro organiziranost, da bo dela mogoče v celoti uspešno izpeljati do hrvaške meje ter zakonitih postopkih, vključno s predvideno minimalno spremembo zakona o gradnji HE na spodnji Savi s prenosom koncesije.