Britanski arhitekt Richard M. Andrews trdi, da je projekt Kolizej "nepojmljiv" in da predstavlja "nasilje nad mestom". Andrews Ljubljano označuje kot "dragulj" alpsko-jadranskega območja, enega "najbolj ohranjenih primerov secesijskega načrtovanja v Evropi". Domneva tudi, da je razlog za projekt Kolizej skokovito povečanje cen nepremičnin v Ljubljani v preteklih letih.

Zaradi vizualne podobe in človeškega merila Andrews Ljubljano postavlja ob bok drugim srednjeveškim mestom, kot sta Edinburgh ali Brugges. To jo razlikuje od mnogih mest podobne velikosti s srednjeveškimi koreninami v zahodni Evropi, ki so jim "takrat uničili značaj."
Britanski arhitekt našteva urbanistične razloge proti predlagani rešitvi novega Kolizeja. Z načrtom naj bi se uničeval pomemben del grajene dediščine Ljubljane, da bi povečali površine pisarniških prostorov.
Andrews se sprašuje, kako bodo zaposleni prišli do teh novih pisarn ob konicah, ko mesto že zdaj duši promet, takšno "zaposlitveno središče" pa bo razmere le poslabšalo.
Kolizej pa je po Andresovem mnenju "zelo slab primer sodobne arhitekturne izraznosti, saj gre samo za neke vrste igro 'modnih fasad', prilepljenih na škatlo pisarniških nadstropij". Avtor pisma svetuje zgledovanje pri primerih, ki imajo ustreznejšo obliko in arhitekturno integriteto.
Vsebina pisma britanskega arhitekta, ki ga je naslovil na "županjo in meščane Ljubljane", je obljavljena na spletni strani Trajekt, posvečeni arhitekturi.