Minister za zunanje zadeve in predsedujoči Organizaciji za varnost in sodelovanje v Evropi (OVSE) Dimitrij Rupel se je v Ljubljani srečal z armenskim predsednikom Robertom Kočarjanom. Sogovornika sta se posvetila predvsem vprašanju Gorskega Karabaha. Rupel je predsedniku povedal, da je Slovenija kot prijateljska država, letos pa tudi kot predsedujoča OVSE, pripravljena pomagati pri rešitvi vprašanja Gorskega Karabaha.

"Stališče OVSE je, da je rešitev možna samo po mirni poti," je dejal Rupel in dodal, da lahko obe strani zdaj "izkoristita trenutno zelo spodbuden napredek pri pogajanjih in čim prej dosežeta ustrezen dogovor". Kočarjan se je strinjal, Ruplu pa je predstavil trenutne razmere in svoj predlog rešitve vprašanja Gorskega Karabaha.
Dobre vezi med državama
Armenskega predsednika je sprejel tudi predsednik DZ France Cukjati. Oba sta se strinjala, da so med državama stkane dobre vezi na diplomatski ravni, veliko možnosti za sodelovanje pa obstaja na gospodarskem in kulturnem področju. Državi bosta okrepili tudi sodelovanje na parlamentarni ravni, zlasti v času približevanja Armenije Evropski uniji. Predsednik DZ je Armeniji v tem procesu obljubil pomoč slovenskega parlamenta.

"Želimo si, da se Armenija začne približevati EU, zato vam bomo pri tem pomagali. Zelo pomembne za vas bodo povezave z nacionalnimi parlamenti. Trenutno vam je najbližja regionalna skupina nacionalnih parlamentov Avstrije, Poljske, Slovaške, Češke, Madžarske in Slovenije ter opazovalk Bolgarije in Romunije," je dejal Cukjati.
Sogovornika sta še ugotovila, da bo ena od najpomembnejših nalog Armenije v procesu približevanja EU usklajevanje domače zakonodaje z evropsko, pri tej nalogi pa bodo takšne povezave z nacionalnimi parlamenti ključnega pomena.