V tokratni oddaji Preverjeno bodo o svoji bolezni odkrito spregovorile tri osebe: producentka, glasbenik in študentka. Tri generacije, vsaka s svojim življenjskim poslanstvom, vsaka s svojo življenjsko zgodbo, pa hkrati vseeno z eno skupno točko – rdečim gumbom, ki nam ga je podarila mati narava za obrambo oziroma beg, a se ta gumb v njihovo življenje vriva tudi takrat, ko za to na prvi pogled nima pravega razloga – lahko med spanjem, ob vožnji z avtomobilom, na pijači s prijatelji, ob učenju zgodovine ali na poti v službo.
Ko doživiš "malo smrt"
Človek ob paničnem napadu dobi občutek, da ne more več dihati, da bo izgubil zavest, da se mu bo zmešalo ali da bo umrl. Čeprav so simptomi paničnega napada zelo siloviti, panični napad sam po sebi ni nevaren. Kljub temu veliko ljudi vseeno poišče pomoč na urgenci.
"Vsak teden na ljubljanski urgenci sprejmemo eden do dva takšna primera," pripoveduje specialistka urgentne medicine Špela Baznik, ki svetuje, da v takšnem primeru, ko sumimo, da nas je doletel napad panike, predvsem plitko dihamo in vmes štejemo, da se lažje zamotimo, saj velikokrat ljudje zaradi panike hiperventilirajo. "Pomaga tudi dihanje v papirnate vrečke, recimo nekje 15 sekund, da se v krvi dvigne ogljikov dioksid."
V oddaji Preverjeno ob 22.10 tudi o tem, zakaj imajo tudi vedno nasmejani in pozitivni ljudje lahko anksioznost in depresijo, zakaj je vratar Juventusa odšel z zelenice v solzah, znan glasbenik pa kljub obisku urgence odpel svojo vlogo v šovu Znan obraz ima svoj glas.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.