Vedno moramo preveriti mesto, kjer skačemo. Kakšna so tla, ali iz tal štrli kakšna višja skala, ob katero bi lahko zadeli ... Voda naj bo, če skačemo naprej oz. vodoravno od naše pozicije, globoka najmanj dva metra. Če je nižja od 1,8 metra, nikoli ne skačimo. Tudi če smo preverili višino vode, nikoli ne skačimo takoj na glavo, ampak vedno najprej na noge. Morebitne poškodbe so pri skoku na noge namreč manjše in manj resne. In če niste izurjeni ali profesionalni skakalci v vodo, se ne dokazujte s kakšnimi bolj drznimi skoki, na primer s saltami, saj je v tem primeru nevarno, da udarimo ob rob bazena in tak udarec v glavo je lahko smrten, za 24UR Inšpektor opozarja Mitja Cotman iz Zveze reševalcev iz vode.
V 24UR Inšpektor boste videli tudi izkušnje treh izjemnih ljudi, ki so se poškodovali pri skoku v vodo. In to pri povsem običajnem, na videz nenevarnem ali rutinskem skoku. Zakaj in kako? Sami bodo povedali, opozorili, saj želijo s svojimi zgodbami in izkušnjami osvestiti druge. In pomagati, da bi bilo nesreč čim manj.
Slovenija
Ko skačete v vodo - pozor! En sam trenutek nepremišljenosti vam lahko za vedno spremeni življenje
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
24UR
Komentarji
7
Poletje je čas, ko z veseljem skačemo v vodo, da se malo ohladimo. In čeprav so prijetna sprostitev, so lahko skoki, če nismo pazljivi, zelo nevarni. Vse preveč ljudi, predvsem mladih, se hudo poškoduje, mnogi končajo na invalidskih vozičkih. Zato smo skupaj z Mitjo Cotmanom iz Zveze reševalcev iz vode pripravili nekaj navodil in opozoril, na kaj bodite pozorni, ko skačete.
Več videovsebin
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.