Kot je po sestanku z vodstvenimi delavci in predstojniki kliničnih oddelkov povedal Keber, je slišal "zelo pomirjujoče vesti", in sicer da KC deluje normalno in dosega tudi uspehe, ki pa zaradi afer v javnosti ne dobijo večjega poudarka, denimo transplantacija pljuč, ki so jo prvič izvedli v Sloveniji. "Na ravni obravnave bolnikov ni težav, je pa naša dolžnost, da to preverimo," je po enournem sestanku še dejal minister.
Keber: Odgovorne za afero naj odkrije novi direktor
Vodstvenim delavcem KC je minister tudi sporočil, da ne želi vplivati na nadaljnje presojanje odgovornosti posameznikov v KC. Res je, da so nekatera vprašanja neodgovorjena, vendar je prepričan, da bo nanje na poslovni strani odgovoril novi generalni direktor, na strokovni strani pa je že danes dobil kar nekaj zelo pomirjujočih izjav.
Keber je še pojasnil, da je bilo na sestanku nekaj podrobnejših razprav. Kot zanimiv je označil predlog, da bi poskusili kakšno mizo, ki tehnološko ne ustreza posamezni stroki, celo odprodati in namesto nje kupiti kakšno bolj potrebno stvar. "Pred kakšnim mesecem si ne bi upal napovedati, da bodo stvari tako ustrezno krenile v pravo smer, ko že čisto jasno vidimo luč na koncu tunela," je bil glede razpleta afere optimističen minister za zdravje.
Razmere v Kliničnem centru so se po izbruhu afere precej poslabšale. Vprašanje je tudi, kdo vodi Klinični center, saj je Primož Rode odstopil s mesta generalnega direktorja, strokovni direktor Zoran Arnež pa je izgubil podporo dela svojih kolegov.