Aljoša Bagola, strokovnjak za marketing, odgovarja na vprašanje, kaj pomeni za volilno kampanjo to, da je Aleš Hojs Roberta Goloba imenoval za elektrooligarha: "Na žalost smo kreativnosti v slovenski politiki premalokrat priča, ko pa se to zgodi, je to prevečkrat na nekonstruktiven način. Janez Janša je zagotovo najboljši 'sloganopisec' slovenske politike, a to niso slogani za slogo, ampak služijo za razosebljanje političnih nasprotnikov."
Politični analitik Rok Čakš ocenjuje, da je dal Hojs takoj vedeti, koga ima SDS za največjega nasprotnika. Meni tudi, da ni bilo naključje, da je prišel na soočenje namesto Janeza Janša, saj se je na prejšnjih soočenjih izkazalo, da je Hojs uspešen pri provociranju Roberta Goloba.
Aljaž Pengov Bitenc meni, da je zmagovalec tega dvoboja v resnici Janez Janša, in ne Aleš Hojs, saj je sedanjemu premierju uspelo, da so se lep čas pogovarjali o njem. čeprav ga ni bilo v studiu.
Zakaj Janša ni prišel na soočenje in kdaj se bo soočil z Golobom?
Kot meni Čakš, lahko Janša čaka vse do zadnjega tedna, preden bi se udeležil soočenja z Golobom. Kot ocenjuje, s tem Janša v bistvu izvaja najučinkovitejšo notranjo politiko, saj vzbuja vtis, da se ukvarja s pomembnejšimi stvarmi. Pengov Bitenc pa meni, da je neudeležba na soočenjih prej v škodo trenutnega premierja.
Kdo je zmagovalec soočenja? Kdo se je najbolje odrezal?
Svojo podporo branita stranka Gibanje svoboda in SDS, in kot pravi Čakš, je to obema uspevalo. Na drugi strani je Golob prepričljivejši od Šarca in Bratuškove, ki bi morala pridobivati podporo, zato je soočenje zanju izgubljena priložnost in sta se po njegovem mnenju izkazala za najšibkejša člena. Pengov Bitenc pa meni, da je najpomembnejše to, da ni bilo "kakšnih večjih zdrsov". Kot meni, je od manjših strank priložnost najbolje izkoristil koordinator Levice Luka Mesec.
KOMENTARJI (220)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.