Marina Maršič zdaj dela v uradu predsednika vlade kot tajnica. Nekaj več kot dva milijona tolarjev, ki jih je dobila preveč, ne namerava vrniti, je dejala, razen če bo tako odločilo sodišče. A če že kdo, bi moral denar vrniti njen predstojnik, vendar mu tega verjetno ne bo treba storiti, ker naj ne bi storil kaznivega dejanja. "Država Republike Slovenije se mora odločit, ali je sploh zakonita podlaga, da se terja nazaj plačilo, ki je bilo dano za delo, ki je bilo opravljeno. In če bi ga že kdo moral vrniti, zdaj pa jaz govorim kot pravnik, povem, da ga lahko samo tisti, ki ga je odredil,"Torej Gorazd Fišer, meni generalna državna tožilka Zdenka Cerar.
Generalni sekretar vlade Mirko Bandelj je dejal, da vlada s tem nima nič. Zakonodaja je sicer jasna: Če nekdo delo opravi in za to prejme plačo, mu ta plača pripada. A kljub temu, da je to argument Cerarjeve, je dejstvo, da Marina Maršič, po veljavnih predpisih, na mestu vodje urada sploh ne bi smela biti. "Seveda je v takih primerih, ko so predpisani pogoji za delovno mesto in zahteve, ki jih mora posameznik izpolnjevat, težko govoriti o tem, da je nekdo v dobri veri služil ta denar, saj je vedel, da ne izpolnjuje pogojev za posamezno delovno mesto," je dejal Erik Kerševan s Pravne fakultete. A sodne prakse na tem področju ni.
Marina Maršič toži državo, ker so jo prerazporedili na nižje delovno mesto, Gorazd Fišer je vložil tožbo na odločitev vlade o njegovi razrešitvi in se že dvakrat pritožil, ker ni bila rešena njemu v prid.