
Petnajst ministrstev naj bi si koalicijske stranke razdelile po naslednjem ključu : 7 bi jih dobila Slovenska demokratska stranka, 4 Nova Slovenija, 3 Slovenska ljudska stranka, eno ministrstvo pa naj bi vodila Demokratska stranka upokojencev. Čeprav bo dokončna razdelitev petnajstih ministrskih mest, plus dveh brez listnice, zapisana v koalicijski pogodbi, so želje posameznih strank že precej jasne.
Janez Janša, mandatar za sestavo vlade, računa, da bo do sredine naslednjega tedna, v kolikor Liberalna demokracija ne pristopi k pogajanjem, približno zaključeno formalno usklajevanje vsebinskega in proceduralnega dela.

"Poskušali bomo čimprej končati še kadrovski del," dodaja Janša.
Ministrstvo za zunanje zadeve naj bi dobila največja SDS, kot zunanjega ministra se v kuloarjih omenja nekdanjega zunanjega ministra Dimitrija Rupla. Tudi ministrstvo za gospodarstvo bo po vsej verjetnosti v rokah demokratske stranke. V tej vlogi se omenja Tomaža Toplaka. Ministrstvo za šolstvo naj bi prevzel Milan Zver, ministrstvo za kulturo Vasko Simoniti, ministrstvo za obrambo Matjaž Šinovec, ministrstvo za promet pa Peter Verlič. Zelo zanesljivo pa je tudi, da bo ministrstvo za javno upravo vodil Gregor Virant.

Notranje zadeve naj bi prevzela Slovenska ljudska stranka, med možnimi kandidati se poleg Janeza Podobnika omenja tudi Franc Kangler. "Glede na to, da sem bil 8 let član protikorupcijske komisije, dobro poznam loklano samoupravo. 8 let sem tudi že v severnoatlantski skupščini. Imam bogate politične izkušnje, o resorju pa ne bi želel govorit...," dodaja Franc Kangler.
Poleg notranjih zadev naj bi SLS v vladi vodila še ministrstvo za kmetijstvo, kjer se omenja Janez Kramberger. Največ gneče je pri ministrstvu za delo družino in soacilne zadeve, ki ga zase zahteva ljudska stranka. Tega mesta si želi tudi Bajukova Nova Slovenija oziroma Janez Drobnič, ki pa se bo po vsej verjetnosti moral zadovoljiti z mestom ministra za okolje in prostor.

Ministrtvo za finance naj bi dobila Nova Slovenija in Andrej Bajuk. Nova slovenija naj bi vodila tudi ministrstvo za visoko šolstvo in znanost, njen kandidat pa je Jure Zupan. Prav tako bi Bajukovi stranki pripadlo še ministrstvo za pravosodje, kjer se še vedno kot možna kandidata omenja Lovra Šturma ali Toneta Jerovška.
DeSUS naj bi vodil ministrstvo za zdravje, vednar oba zdravnika iz vrst poslancev zavračata, da bi sprejela ponujeno mesto.
Bolj natančen razrez pa bo sicer zapisan v koalicijski pogodbi.