Begunci so poskušali bivanje na Viču podaljšati vsaj za en mesec, saj so z novimi datumi izselitve nastali tudi novi problemi. Jeseni je namreč v Ljubljani zaradi začetka študijskega leta najbolj neugoden čas za iskanje stanovanja, a na Uradu za begunce nimajo posluha za nov izgovor, ker pravijo, da iz meseca v mesec, zaradi takih in drugačnih težav, premikajo datum izselitve.

Notranje ministrstvo je zaprtje centra predvidelo za prvi oktober, predstavniki beguncev in nevladnih organizacij pa so predlagali vsaj mesec dni zamika.
Direktor vladnega urada za priseljevanje in begunce Žarko Bogunovič, je povedal, da so kot kompromisni datum predlagali 15. oktober. Ta datum naj bi bil po Bogunovičevih navedbah sprejemljiv tudi za državnega sekretarja na notranjem ministrstvu, vodjo urada za upravne notranje zadeve, Bojana Bugariča, in sicer v primeru, da bo o njem doseženo soglasje. Viški begunski odbor naj bi svoje stališče ministrstvu za notranje zadeve posredoval do ponedeljka.
Neposreden dialog med državo in begunci spremljajo tudi v Visokem komisariatu združenih narodov za begunce, kjer menijo, da je država z ureditvijo statusa beguncev, sicer pozno, a vendarle sprejela pozitivno odločitev.
Dokler ne bo podpisano soglasje o datumu zaprtja centra, vlada beguncem ne bo potrdila dodatne finančne ugodnosti, je še povedal direktor Urad za begunce.
Tretjina prebivalcev viškega centra še brez stanovanj

92 oseb iz viškega centra še išče privatna stanovanja, 15 družin pa si jih je že našlo. Okoli 20 oseb se bo predvidoma preselilo v Azilni dom na Celovški, ostali se vračajo v Bosno. Zaradi domnevne privilegiranosti Viških beguncev pa na Urad za begunce že letijo protesti tistih beguncev, ki so v Ljubljani že leta podnajemniki.