Računsko sodišče je popravljalne ukrepe ljubljanskega Kliničnega centra (KC) za odpravo oziroma popravo nepravilnosti, na katere je pokazala revizija poslovanja te zdravstvene ustanove za leto 2005, ocenilo kot zadovoljive, razen v v tistem delu, ki se nanaša na vrednotenje podeljenega naziva svetnik in na izvedbo konkretnih postopkov za oddajo javnih naročil. Na teh dveh področjih so po mnenju računskega sodišča izkazani popravljalni ukrepi le delno zadovoljivi.
Računsko sodišče v porevizijskem poročilu navaja, da je z izkazanimi splošnimi ukrepi KC vzpostavil primerno podlago za izboljšanje poslovanja na področju javnega naročanja blaga, materiala in storitev. Primerjava podatkov o izvedenih postopkih oddaje javnih naročil kaže, da se število postopkov povečuje. Vendar pa se le polovica začetih postopkov oddaje
naročil zaključi s sklenitvijo pogodbe z izbranim izvajalcem.
Kot ugotavlja računsko sodišče, to pomeni, da konkretni postopki, ki jih je navedel KC, pogosto ne vodijo do uspešnega zaključka postopka oddaje naročila v predvidenem roku. KC zato opozarja, da bo v prihodnje treba še več aktivnosti usmeriti v samo pripravo postopkov, kar vključuje predvsem določanje zahtevanih standardov blaga in materiala ter oblikovanje ustreznih kriterijev in meril izbire dobaviteljev in izvajalcev.
Kot delno zadovoljive računsko sodišče ocenjuje tudi popravljalne ukrepe v delu, ki se nanaša na vrednotenje podeljenega naziva svetnik. Računsko sodišče namreč vztraja, da je do ureditve vrednotenja častnega naziva v
ustreznem predpisu izplačevanje tega podatka kršitev 19. člena zakona o razmerjih plač v javnih zavodih.
V KC so pojasnili, da je bila podlaga za izplačevanje tega dodatka sklep ministrstva za zdravje iz leta 1995, ki je bil poslan bolnišnicam, ni pa bil nikoli objavljen v uradnem listu. Po opozorilu računskega sodišča so se obrnili na ministrstvo za zdravje, da bi vrednotenje nazivov ustrezno uredili in dobili ustno zagotovilo, da se stvari urejajo. Ob tem poudarjajo, da gre za usposobljene zdravnike, z znanjem in izkušnjami in dodatek predstavlja priznanje njihovemu delu ter se zato niso odločili za njegovo ukinitev.
Novo vodstvo na onkologiji
Svet Onkološkega inštituta Ljubljana je za novega generalnega direktorja zavoda med tremi prijavljenimi kandidati potrdil Aljošo Rojca. Soglasje k imenovanju mora dati še vlada.
Sedanjemu generalnemu direktorju Zvonimirju Rudolfu namreč štiriletni mandat poteče junija letos, za nov mandat pa se ne poteguje.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.