Pet vodilnih na fakulteti, vključno z nekdanjim dekanom Jožetom Florjančičem, prodekanoma Jožetom Jesenkom in Dragom Vukom, naj bi med drugim po ugotovitvah kriminalistov sprejeli sklep, po katerem so uslužbencem in sodelavcem fakultete nezakonito izplačali več kot 451 milijonov tolarjev. Poleg že omenjene trojice sta kaznivih dejanj osumljena še tajnica fakultete Jožica Novak in profesor Mirobljub Kljajić.
Že plačano delo so si še dodatno honorirali
Izplačilo so utemeljili kot honorar za dodatno delo na izrednem študiju za leti 2002 in 2003, čeprav so osumljeni dobro vedeli, da so delo, ki je bilo prikazano kot dodatno, opravili že v rednem delovnem času in so ga dobili že plačanega.

Poleg tega naj bi si trije izmed omenjenih vodilnih, 68-letni nekdanji dekan Florjančič, 62-letni Radovljičan in 54-letni Kranjčan, preko Avtorske agencije za Slovenijo v obliki avtorskega honorarja izplačali v letu 2002 in 2003 razliko med vrednostjo njihove pedagoške ure in vrednostjo pedagoške ure njihovih asistentov. Ti naj bi namreč namesto njih opravljali predavanja in vaje na izrednem študiju na različnih lokacijah po Sloveniji, kjer ima fakulteta svoje izpostave. Na ta način naj bi tedanji dekan Florjančič oškodoval fakulteto za 5,55 milijona, Radovljičan za 8,47 milijona, Kranjčan pa za 1,6 milijona tolarjev.
Dekan in profesorji naj bi si napolnili žepe
Florjančič in Radovljičan naj bi si v letih 2002 in 2003 večkrat dala izplačati tudi avtorski honorar, čeprav za ta izplačila nista imela niti sklepa poslovodnega odbora niti sklenjene avtorske pogodbe. Florjančič naj bi fakulteto oškodoval za 8,5 milijona, drugi pa za 6,2 milijona tolarjev. Pri izplačilu pa naj bi jima pomagala tajnica fakultete Jožica Novak, ki naj bi skupaj s tedanjim dekanom, sodelovala tudi pri storitvi kaznivega dejanja zlorabe položaja in pravic. Od 1. oktobra 2002 do 30. aprila 2004 naj bi namreč brez sklepa poslovodnega odbora vodilnim na fakulteti odobrila izplačilo vodstvenega dodatka v skupni vrednosti več kot 24,22 milijona tolarjev.
Kriminalisti so vse omenjene ovadili tudi zaradi utemeljenega suma zatajitve finančnih obveznosti, ker naj bi v šolskem letu 2001/2002 sprejeli sklep, da se vodilnim na fakulteti izplača vodstveni dodatek v obliki avtorskega honorarja. In sicer za opravljeno pedagoško delo na izrednem študiju, čeprav naj bi vedeli, da to delo nima značaja avtorskega dela, za kar bi morali skleniti pogodbo o delu. S tem se je fakulteta domnevno v letu 2001 izognila plačilu davkov in prispevkov v višini več kot 868.000 tolarjev, v letu 2002 pa več kot 2,7 milijona tolarjev.

Mariborska univerza nima stališča
Dekan kranjske fakultete dr. Robert Leskovar je izjavil, da je treba kazensko odgovornost vpletenih razlikovati od odškodninske. "O ugotavljanju odškodninske odgovornosti bodo odločili pristojni organi fakultete in univerze," je v sporočilu za javnost zapisal Leskovar. "Vendar šele, ko bo nedvoumno ugotovljeno stanje," je izjavil sedanji dekan, katerega početje prav tako preiskuje policija, šlo pa naj bi za sumljiva izplačila potnih stroškov.
Vodstvo Univerze v Mariboru, pod njeno okrilje namreč spada kranjska fakulteta, o vloženih ovadbah še nima stališča. "Uradno o tem nismo obveščeni, zato tega ne moremo komentirati," je povedala tiskovna predstavnica univerze Vanja Borovac.