Jedrska katastrofa na Japonskem bo gotovo imela posledice za vso svetovno energetiko. Za projekt izgradnje šestega bloka Termoelektrarne Šoštanj (Teš 6) pa bo imela pozitiven učinek, je na okrogli mizi časnika Finance dejal direktor Teš Simon Tot. Kaže na to, da je usmeritev energetike v Sloveniji pravilna, je dodal.
Dogajanje na Japonskem po uničujočem potresu in cunamiju bo po Totovih besedah imelo dolgoročne posledice za celotni svet in celotno energetiko, predvsem z vidika zagotavljanja varnosti. Standardi se bodo zagotovo povišali, ocenjuje Tot, ki pričakuje tudi, da se bodo povišale tudi cene energentov, kar bo prav tako vplivalo na projekt Teš 6.
Stroške je potrebno optimirati, pravi Tot, ki projekt Teš 6 vidi tako, kot je načrtovan, in sicer da bo leta 2014 začel proizvajati električno energijo pod ugodnejšimi pogoji kot obstoječi bloki Teš. Narediti moramo vse, da se držimo znotraj predvidenega finančnega okvira naložbe v višini 1,2 milijarde evrov, je dejal Tot.
Dogajanje na Japonskem nas uči, da moramo imeti razpršene vire za proizvodnjo električne energije. In Slovenija vsa ta leta ima razpršeno strukturo virov, je dodal direktor Premogovnika Velenje Milan Medved.
Preberite še: Strokovnjaki, ki opazujejo dogajanje na Japonskem, pojasnjujejo, da so razmere na območju jedrske elektrarne resne.
KOMENTARJI (25)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.