Avstrijske oblasti še vedno čakajo na zakonca Karner, ki so ju v ZDA obtožili pranja denarja ter razpečevanja steroidov, decembra 2010 pa so oba aretirali v Avstriji. V zadnjih dneh lanskega julija je državno tožilstvo v Celovcu za Mihaela in njegovo soprogo Alenko izdalo odredbo o aretaciji, med drugim tudi na podlagi prepričanja, da sta begosumna. Odredba se nanaša na pravnomočni sklep o izročitvi zakoncev ZDA.
Zoper odredbo se je bilo po informacijah časnika Delo sicer mogoče pritožiti v 14 dneh, vendar Karnerja tega najverjetneje nista storila. Njun odvetnik Marko Bošnjak je pojasnil, da jima "ni bila vročena ali drugače poslana nikakršna odredba o aretaciji". Dodal je, da sta se na sklep o izročitvi pritožila na evropsko sodišče za človekove pravice v Strassbourgu, kjer pa o njunem primeru še niso odločili.
Karner je sicer v intervjuju za 24UR dejal, da se lahko prosto giblje, vendar pa se izogiba držav, ki imajo z ZDA pogodbo o izročanju osumljencev. Izogiba se tudi držav, v katerih obstaja dvojna kaznivost, in tistih, v katerih njegovo domnevno kaznivo dejanje še ni zastaralo.
Delo še piše, da naj bi malezijski spletni portali poročali, da naj bi tamkajšnji organi prav tako začeli preiskovati preprodajo anaboličnih steroidov prek spleta, ki naj bi jo vodili Mihael Karner, njegova soproga Alenka in njegov brat Matevž Karner. Posli naj bi bili vodeni prek družbe Asia Pharma, ki po besedah malezijskega ministrstva za zdravje nima dovoljenja za prodajo zdravil. Podjetje steroidov ni uvažalo ali izvažalo iz Malezije, zato sklepajo, da deluje prek računalniškega strežnika.
Je Karner Tošićev prijatelj?
Še bolj zanimivo je, da naj bi bil Mihael Karner dolgoletni prijatelj z domnevnim vodjem slovenske veje srbskega narkokartela Draganom Tošićem. Delo piše, da naj bi bil Karner Tošićeva poročna priča.
KOMENTARJI (49)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.