Z avtobusa vas bodo člani in kandidati stranke NSi pozdravljali in prepričevali po celi Sloveniji. Sledili so ideji Lojzeta Peterleta iz leta 2004, ki se je v volilno kampanjo z avtobusom podal prvi in takrat s stranko odločno zmagal. "To se nam zdi v sami volilni kampanji najbolj vredno, da imamo tisti pristni stik z volivci, da nam povedo stvari, ki jih težijo in nam na tak način pomagajo, da se kot stranka izboljšamo," pojasnjuje predsednik stranke NSi Matej Tonin.
Pozornost ob cesti pa bodo skušali pritegniti tudi v SD, ki so se kot živi plakati v času prometne konice sprehajali ob večjih prometnih vpadnicah. "Sporočamo, da imamo sposobne ljudi, mlade, stare, nove, da vemo, kaj želimo delati, da imamo načrt in mi se zelo samozavestno podajamo v kampanjo," pa sporoča vodja poslanske skupine SD Tanja Fajon.
Obcestni panoji stranke SDS tarča vandalov
Večina strank pa še vedno prisega na obcestne oglasne panoje, s katerimi nagovarjajo volivce. Že pred volilno kampanjo pa smo lahko na več lokacijah spremljali oglasne plakate predvsem stranke SDS, ki so bili že tarča vandalov. "Vprašanje pa je, kakšen vpliv imajo ti oglasi na volivce, nekatere raziskave kažejo, da ne prav velike, ampak to ne preprečuje oziroma prepriča stranke, da v to ne bi vlagale svojih sredstev," pojasnjuje politolog Marinko Banjac.
Sredstev pa ne bodo vlagali samo v promocijo, so se odločili v stranki SAB, kjer bodo del denarja iz kampanje namenili zbiranju humanitarne pomoči za Ukrajino, saj, kot pravijo, ne bodo sedeli križem rok. "V naslednjih dneh začnemo z zbiranjem te pomoči, na naši spletni strani bomo objavili točno določene artikle, ki jih bomo zbirali, in lokacije," aktivnosti stranke SAB opiše Alenka Bratušek.
Za volivce pa je pomembno predvsem, da se vprašamo, kaj stranke načrtujejo v svojih programih.
KOMENTARJI (23)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.