Kameli, ki ju je premierju Borutu Pahorju podaril libijski voditelj Moamer Gadafi, sta še vedno v Libiji. Kakšna bo njuna usoda, ostaja odprto vprašanje, ki utegne celo ogroziti odnose med Tripolijem in Ljubljano.
Tega se zaveda tudi Pahor, ki je poudaril, da mora naša država najti takšno rešitev, da ne bo užalila Libije, obenem pa mora ravnati v skladu z evropskim pravnim redom. "Njihov voditelj in oblasti ne bi razumele, če Slovenija in ko Slovenija izreče željo, da bi se morda izognili poklonu, ki so nam ga dali," je poudaril Pahor. "To je za ta svet nekaj nedopustnega in ne razume, da bi mi imeli tako željo, ker je to največ, kar lahko arabski svet da kot znak spoštovanja. Evropski predpisi pa so zelo zahtevni," je pojasnil.
Dejal je še, da mora Slovenija težavo rešiti, če želi doseči desetkratno povečanje blagovne menjave z Libijo v dveh letih. Namignil je, da so v igri večstomilijonske pogodbe, med katerimi so nekatere že podpisane. Kot je znano, je gradbeno podjetje SCT v Libiji sklenilo za okrog 330 milijonov evrov vreden posel za gradnjo osempasovne avtoceste v mestu Bengazi.
KOMENTARJI (40)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.