
Na parkirišču se tako med vsemi avtomobili najdejo tudi takšni, ki so pravilno registrirani in še vedno vozni. Kadar zapuščena ali napačno parkirana vozila odpeljejo, seznam najprej javno objavijo. Eden seznam je za registrirana, drugi za zapuščena vozila. Po 60 dneh, če se njihovi lastniki ne pojavijo, pa avtomobile zaseže mesto. Mestne oblasti tako najpogosteje v last dobijo zapuščena in neregistrirana vozila. Bogdan Vonča z Javnega podjetja Parkirišča je povedal, da pripeljejo tudi takšna vozila, ki so sicer registrirana, dajejo pa videz zapuščenosti, ker so dalj časa na parkirišču ali na pločniku.

Glavna inšpektorica na Mestni občini Ljubljana Biserka Cizarm je pojasnila, da so v primerih, kjer se ni dalo z registracijo ugotoviti, kdo je lastnik avtomobila, vozila odpirali in preko številke šasije preverjali lastništvo. Ko ugotovijo, kdo je lastnik sledi obvestilo, da lahko ta plača odvoz s pajkom in ležarino ali pa mu, če ne pride po vozilo, naprtijo 60 tisoč tolarjev globe in avtomobil uničijo ali prodajo. "Če je vrednost manjša, kot so stroški z vozilom, predlagamo razgradnjo. Če pa je vozilo še vredno, predlagamo, da se proda na lecitaciji," je še povedala Cizarmova.

Dejansko pa je precej več takih vozil, ki so primerni za razgradnjo. Ta stane 25,32 tolarjev na kilogram vozila, ki povprečno tehta okoli 1000 kilogramov. Cena razgradnje je torej dobrih 25 tisoč tolarjev, kar pomeni, da mestna občina letno za okoli 200 vozil za uničenja plača 5 064 000 za uničenje. 3 200 000 tolarjev stanejo odvozi s pajkom, temu pa je potrebno prišteti še ležarino, ki stane 500 tolarjev na dan za vsako vozilo.

Celoten postopek pa včasih traja tudi več let. Poleg tega je potrebno upoštevati še delo inšpektorjev in redarjev ter stroške postopka, tako da zapuščena vozila občino letno stanejo okoli 10 milijonov tolarjev.