Vreme nam bo očitno tudi to poletje povzročalo nevšečnosti. Na severovzhodu države je spet klestila toča, ki je povzročila kar nekaj škode. Kaj torej lahko storite, če vam toča uniči premoženje, oziroma kaj storiti, da do škode sploh ne bi prišlo?
Kako ravnati v primeru napovedi toče?
Če imate možnost, avtomobil postavite pod streho, v nasprotnem primeru ga zavarujte z dekami in rjuhami, predvsem dele, ki so najbolj na udaru, torej streho, stekla, pokrov motorja in prtljažnik.
Pomembno je, da avtomobil ne postavljate pod drevesa, saj neurje s točo pogosto spremlja tudi močan veter, ki lahko poškoduje avtomobil. Če vas toča ujame med vožnjo, ne ustavljajte v podvozih, predorih in na cesti, saj s tem ogrožate sebe in druge udeležence v prometu.
Če želite zavarovati nepremičnino, zaprite okna ter odstranite vse lomljive garniture s teras, balkonov, vrtov. Z dekami in rjuhami pokrijte tudi dele streh.
Kaj storiti, ko je škoda že nastala?
Če vam toča povzroči škodo na avtomobilu in imate avtomobil zavarovan s kasko ali z delno kasko zavarovanjem, ki takšno škodo krije, na Zavarovalnici Maribor svetujejo, da avtomobil odpeljete na cenilno mesto.
Če pride do škode katastrofalnega obsega, kot se je zgodilo v letu 2008, in avtomobil nima poškodovanih stekel, počakajte nekaj dni, da se gneča na cenilnih mestih umiri in nato pripeljite avtomobil na cenitev, pravijo na zavarovalnici. V vmesnem času pa si zapišite kraj dogodka in avtomobil fotografirajte.
Po toči, ki je povzročila škodo na vaši nepremičnini, nemudoma o tem obvestite svojega zavarovalnega zastopnika, fotografirajte vso škodo in začnite sanirati nastalo škodo.
KOMENTARJI (20)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.