
Čeprav se sliši neverjetno, pa vendar drži, da je naš sogovornik prejšnji mesec prejel le 230 tolarjev plače, saj je trenutno v bolniškem staležu. "Na Rdeči križ in na Karitas sem hodil po hrano, da smo lahko preživeli. Socialne pomoči pa do sedaj nisem prejel," je povedal Marjan Podkubovšek.
Štiričlanska družina tako sedaj živi le od ženine plače, ta pa znaša 85 tisočakov. Pa poglejmo izračun delavca, ki je 11 let zaposlen v zreškem Uniorju: oktobra lani je prvič prejel le 812 tolarjev plače, njegova neto plača je znašala nekaj več kot 96 tisočakov, od tega ima dolg za posojilo za skoraj 56 tisoč tolarjev, sodne terjatve za 20 tisoč, in še nekaj drugih odtegljajev. In kje je sedaj zagotovljena minimalna tretjina plače?

Predsednik uprave Uniorja Gorazd Korošec odgovarja: "V tem konkretnem primeru gre za to, da se je pač delavec v odstopni izjavi zavezal, da bo plačeval predvidene višine obroka kredita tudi za višino, ki bo presegala tretjino njegove plače."
Podkubovšek se zaveda, da je sam odgovoren za nastalo situacijo, a kaj, ko ga je dodatno prizadela se sodna izvržba za neplačane obveznosti zavarovalnici izpred štirinajstih let, za katere ni poskrbel njegov prejšnji delodajalec. Zamudne obresti pa so neusmiljeno rasle. Mesečno mu tako zavarovalnica vzame 20 tisočakov. Vsak tolar bi dobro prišel, je dejal Podkubovšek.
Na sodišču ali policiji mu seveda ne morejo pomagati, mu bodo pa prisluhnili na zavarovalnici Triglav v Celju, kjer bodo, kot nam je obljubil direktor, preučili njegov primer in se odločili glede plačila zamudnih obresti.