Ni ostalo prav veliko časa. Da pripravi končno različico aplikacije, ki naj bi pomagala predvsem pri sledenju stikov okuženih s koronavirusom, ima zmagovalna ekipa na voljo le dva tedna.
Primož Cigoj iz Rsteam je pojasnil: "Je že v akciji, danes potekajo usklajevanja z MJU glede tehničnih specifikacij, tako da bo zadeva potekala, kot mora, se pravi komunikacija z našo aplikacijo in njihovim zalednim sistemom."
Na razpis se je prijavilo šest podjetij. Dve sta pripravili ponudbo, vredno več kot 40.000 evrov, in takoj izpadli iz bitke za posel. Izbrani RSteam pa bo s predelavo že narejene nemške aplikacije zaslužil le dobrih 4.000 evrov.

Kot je povedal Cigoj, je z njo zelo malo dela, se pravi, da je treba samo prilagoditi jezik, barvno shemo, nekaj komunikacije za NIJZ. To je pa pravzaprav vse. Tukaj bi bil kakršenkoli dodaten zaslužek neupravičen, poudarja.
Strah med ljudmi, da gre za poseg v zasebnost, je prisoten, je priznal tudi Cigoj. Zato je praktično nemogoče napovedati, koliko Slovencev si bo aplikacijo na koncu tudi namestilo. Kot je zatrdil Cigoj, sama aplikacija, to so že tudi Nemci dokazali, ne omogoča neke sledljivosti, se pravi, da je anonimna.
Da bi bila aplikacija za okužene obvezna, bi se, po napovedih vlade, lahko začeli pogovarjati jeseni, če bi se epidemiološka slika bistveno poslabšala. Z aplikacijo torej ne bomo spremljali vseh okuženih, obvestilo bomo z zamikom dobili le, če smo bili v neposredni bližini okužene osebe. Kaj pa potegavščine? Kako bodo ustavili tiste, ki bi se, morebiti v aplikacijo lažno prijavili kot okuženi?
Primož Cigoj je na to odgovoril: "Kako se bodo ti limiti naredili oziroma omejitve, težko rečem, bi bilo pa dobro, da se nekaj naredi v smeri, da ne bi bilo zlorab."
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.