
Začenja se drugi vročinski val v tem poletju. Vremenoslovci pravijo, da bo po jakosti in trajanju podoben prvemu, že danes pa lahko ponekod temperature presežejo 34 stopinj Celzija.
Danes popoldne lahko sicer vročino ponekod malce omilijo posamezne vročinske nevihte. Kot pravi napoved, bo jutri sicer nekoliko več oblačnosti, je tudi več možnosti za nastanek popoldanskih neviht, a temperature bodo še višje kot danes. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 19, najvišje dnevne pa od 29 do 35 stopinj Celzija, pravijo na Arsu.

V soboto bo sončno in prav tako zelo vroče, kakšna popoldanska nevihta bo verjetnejša predvsem v gorskem svetu. V nedeljo se bo ob sicer sončnem vremenu spet povečala verjetnost popoldanskih neviht. Podobno vreme se bo nadaljevalo tudi v naslednji teden.
Ob koncu tedna bo puščavski prah dosegel Evropo
Kot so še sporočili vremenoslovci z Arsa, lahko k nam v kratkem znova prinesle nekaj puščavskega prahu. “Ob vročinskem valu bo konec tedna južno Evropo v višjih slojih ozračja dosegel puščavski prah iznad Sahare,” so pojasnili na Twitterju.
KOMENTARJI (45)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.