Razmere na letalskem trgu niso najboljše, saj letalske družbe prodajajo letala celo občutno pod tržno ceno. Prav tako je vlada že plačala večji del kupnine, 21 od 35 milijonov dolarjev. Slovenskega letalskega prevoznika nesojeni falcon ne zanima.

Branko Lučovnik, direktor Adrie Airways je dejal, da je AA letos že najela osmo letalo in ima tako popolnjene kapacitete. Falcon pa je za Adrio nezanimiv tudi zato, ker je "popolnoma druga kategorija" od tistih, ki jih uporabljajo. Adria se je o novem vladnem letalu sicer že dvakrat pogovarjala z vlado. Ob pogovorih o nakupu je Adria predlagala, da bi z vlado skupaj kupili letalo regional jet, ki bi si ga delil. Kot pojasnjuje Lučovnik, do dogovora le ni prišlo.
Tako cenjeni falcon je očitno precenjen tudi za podjetje Gio, ki se ukvarja s poslovnim letalstvom. Direktor podjetja Savo Talalovič je pojasnil, da ni "v tem trenutku absolutno nobene možnosti", da bi lahko takšno letalo tudi uporabljali, saj je za potrebe podjetja Gio preveliko.

Interesa za falcona v Sloveniji kaže, da ni, saj se ga otepa tudi sama vlada. Tako se kot najbolj verjetna možnost zdi sodelovanje s kakšnim tujim podjetjem. Kot pojasnjuje Talalovič, bi lahko neko tuje podjetje zakupilo avion in se nato z vlado dogovorilo za neke vrste souporabo.
Medtem ko se je na začetku zloglasnega nakupa govorilo celo o prevozu ranjencev v z usnjem oblečeni notranjosti falcona, na obrambnem ministrstvu sedaj molčijo. Enako je tudi na finančnem ministrstvu, kjer si sedaj razbijajo glavo s tem, kaj bi bilo najbolj racionalno storiti s falconom. Dokončna odločitev o tem naj bi bila znana konec maja.