
Glasbeno-kulturno prizorišče se je pogosto srečevalo s številnimi nerazumevanji s strani mestne občine Ljubljana, še pogosteje pa so svoja nasprotovanja delovanju kluba izražali stanovalci Kersnikove ulice. Stanovalci Kersnikove ulice pa so naposled dosegli, da je mestna občina Ljubljana napovedala omejitev obratovalnega časa do polnoči.
K4, ki ga na leto obišče tudi 200.000 obiskovalcev, pod takšnimi pogoji preprosto ne more delovati, so povedali predstavniki kluba. K4 bo svojo dejavnost začasno prenesel na različna prizorišča v mestnem središču, s čimer bodo ob pomoči ustanov, ki se srečujejo s podobnimi ukrepi, skušali opozoriti na problematiko alternativne kulture in ugašanja nočnega utripa v slovenski prestolnici. Akcijo, ki vključuje številne kulturne dogodke, so poimenovali Speči zmaj.
Vodstvo K4 se je odločilo začasno prekiniti z dejavnostmi v svojih prostorih, čeprav je predstavnik mestne občine Ljubljana Gorazd Maslo pred tremi tedni na sestanku s predstavniki prebivalcev Kersnikove le-tem podal zgolj ustno zagotovilo za omejitev obratovalnega časa, je povedala voditeljica kluba Mija Lorbek. Klub si po več kot desetletju delovanja, ki so ga nenehno spremljale tovrstne težave, želi trajnejše ureditve pogojev obratovanja.
Vodstvo K4 je prejšnji teden problematiko kluba celovito predstavilo tudi ljubljanski županji Danici Simšič, ki jim je, tako Lorbekova, znala prisluhniti in napovedala dokončno rešitev problema, ki bo zadovoljila obe strani. Mestna občina naj bi financirala izgradnjo zvočno izoliranega montažnega tunela, ki bi povezoval izhod kluba z Bavarskim dvorom. V K4 zdaj pripravljajo elaborat projekta za gradnjo tunela in potrebno dokumentacijo. Klub bodo odprli, ko bo tunel zgrajen, do takrat pa bodo nadaljevali z akcijami v okviru Spečega zmaja.

Klub K4 je od ustanovitve leta 1989 postal simbol študentske kulture in zabave v Sloveniji. Sloves si je K4 pridobil s programskimi usmeritvami, s katerimi so prisluhnili neetablirani, eksperimentalni, alternativni pa tudi popularni kulturi za mlade.