Joras je že pretekli teden povedal, da bo čakal do torka, to pa zato, ker ga je že junija premier Boruta Pahorja pozval, da naj počaka na njegovo srečanje s hrvaško kolegico Jadranko Kosor v Dubrovniku, na katerem mu bo skušal zagotoviti normalno življenje na njegovi posesti. Nato je Joras pretekli teden dejal, da se mu zdi torek pravi rok, ko bi lahko dobil nek signal ali pojasnitev, v kakšni obliki se bo lahko realiziralo soglasje za priključek na glavno cesto oziroma odstranitev ovir po sklepu piranskega sodišča in rekonstrukcijo ceste, za katero je oktobra lani dobil tudi soglasje slovenske Direkcije za ceste.
"In glede na to, da sem že pred mesecem dni predsednika vlade, predsednika države in predsednika parlamenta, da mi naj zagotovijo, da bom lahko živel pod normalnimi pogoji, tako kot vseh ostalih dva milijona prebivalcev Republike Slovenije in lahko izvajal svojo dejavnost, ki jo imam registrirano na svojem naslovu, sem jih že takrat pozval, naj odstopijo, če mi tega niso v stanju zagotoviti. Ker se nič od tega ni zgodilo, mi ne preostane nič drugega, kot, da na nemogoč, položaj, tako ekonomski, človeški in pravni, opozorim z gladovno stavko. Tako želim doseči cilj, da bi moja družina in jaz živeli kot dva milijona prebivalcev Republike Slovenije," je danes pojasnil.
Joras naj bi včeraj sicer govoril z nekom iz kabineta predsednika vlade, iz pogovora pa razumel, da je dobil zeleno luč za lastnoročno odstranitev spornega robnika. Čeprav sporočilo iz premierovega kabineta seveda ni nobeno zagotovilo, da to lahko res opravi, vsaj dokler dogovori pristojnih organov o tem konkretnem primeru niso končani, kar pa naj bi se neuradno zgodilo v prihodnjih dneh, je Joras že sinoči obvestil novinarje, da bo danes ponovno poskusil srečo.
Pahor poziva Jorasa k potrpežljivosti
Iz premierjevega kabineta pa so sporočili, da je predsednik vlade Pahor je danes popoldan v telefonskem pogovoru z Jorasom predstavil njegove osebne napore in napore slovenske vlade za praktično reševanje njegovih težav v času do končne določitve meje. Pahor je Jorasa pozval k potrebni potrpežljivosti pri reševanju težav, zlasti zato, ker sta se o tem nedavno pogovarjala tudi s Kosorkevo. "Skladno z načelnim stališčem obeh predsednikov vlad, da je potrebno pomagati pri reševanju življenjskih težav ljudi, ki jih prizadeva nedoločena meja med državama, je hrvaška stran danes že začela s prvimi koraki v smeri rešitve," so še zapisali in dodali, da je predsednik vlade Jorasa pozval, naj to prizadevanje razume in sprejme s potrebno potrpežljivostjo.
KOMENTARJI (390)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.