Jožefu Jerovšku je poslanska skupina LDS očitala, da je kršil poslovnik, ker kljub njeni zahtevi ni sklical nadaljevanja nujne seje komisije. Na seji naj bi med drugim vendarle obravnavali predlog poročila o delu komisije. Poudaril je, da seje ni sklical, ker je spoznal, da gre za vnaprej pripravljen scenarij, kako diskreditirati delo komisije, in ker je ocenil, da so koalicijski poslanci in poslanec SNS, ki so sejo prejšnji teden zapustili, "v obstrukciji", ker so "tako govorili", obstrukcije pa niso preklicali.
Jerovšek je danes poudaril, da je po njihovem odhodu iz dvorane "čakal še pol ure", da bi se vrnili in bi sejo nadaljevali, vendar pa še do danes ni dobil preklica obstrukcije. Obenem pa je potrdil svoje izjave iz prejšnjega tedna, da štirje poslanci uradno obstrukcije niso napovedali, a so o njej govorili. S svojim ravnanjem, kot je zatrdil Jerovšek, ni kršil poslovnika DZ.
Jerovšek: Pritlehna in nizkotna podtikanja LDS

Kot neumestne je zavrnil tudi očitke, da je člane komisije kljub nezaključenemu delu povabil na poslovilno srečanje v restavracijo Zois na Brdo pri Kranju in da naj bi s tem "brez opravljenega dela, ki ga določa zakon, pravzaprav zapravljal denar davkoplačevalcev". Kot je dejal, so podtikanja LDS glede vabila na večerjo in zapravljanja davkoplačevalskega denarja nizkotna in pritlehna. Jerovšek se je povabilu na večerjo pridružil dan potem, ko so člani komisije dobili uradno vabilo s strani direktorja Sove. Da je tudi to del vnaprej pripravljenega scenarija, po
njegovih besedah priča dejstvo, da je Rudi Moge (LDS) na seji komisije pred novim letom od Jerovška zahteval, naj ob novem letu povabi člane komisije na uradno večerjo. Jerovšek se, kot je dejal, v tako nastavljeno past ni ujel in večerje ni organiziral.
Jerovšek: LDS blokirala preiskavo o trgovini z orožjem
Zavrnil je tudi očitke poslanskega kluba LDS, da ni uresničil parlamentarnega sklepa o pridobitvi dokumentacije glede trgovine z orožjem, ki jo poseduje obveščevalno varnostna služba ministrstva za obrambo, ter o vključitvi podatkov o poteku in vrednosti gotovinskega plačilnega prometa v poročilo komisije.
Jerovšek namreč po prepričanju poslanskega kluba LDS ni bil pripravljen, da bi komisija sprejela poročilo o svojem delu in o splošnih ugotovitvah nadzora, ki bi ga morala v skladu z zakonom posredovati DZ.
Jerovšek je še poudaril, da je poslanska skupina LDS pokazala veliko stopnjo dvoličnosti in licemernosti: potem, ko so poslanci LDS blokirali delo preiskovalne komisije o orožju, ki je pod predsedovanjem Mogeta napisala zgolj vmesno poročilo, so v tem mandatu vztrajno skušali preiskavo o trgovini z orožjem vplesti v komisijo za nadzor nad delom varnostnih in obveščevalnih služb. Šlo je za poskuse, da bi se diskreditiralo delo komisije z vnosom vprašanj, ki se njenega dela ne tičejo, je poudaril.
Za sprejetje poročila o delu komisije je bilo pred volitvami veliko priložnosti, je še poudaril Jerovšek. Vsekakor pa so pričujoča podtikanja, tako Jerovšek, slaba popotnica za delo komisije v naslednjem mandatu.