Očitke je Jenull ocenil kot popolnoma neutemeljene. Obenem je zatrdil, da je svoje delo opravljal dobro in zagnano, o čemer priča število zakonov in podzakonskih aktov. Janšine navedbe ocenjuje kot poskus njegove diskvalifikacije kot državnega sekretarja in kot kandidata za mesto vrhovnega državnega tožilca. Jenull namreč kandidira za omenjeno mesto, kar je njegova ustavna pravica. Janšina namigovanja, da se v LDS pripravlja postopek za zamenjavo sedanje generalne državne tožilke Zdenke Cerar, Jenull pa naj bi bil najbolj resen kandidat za njeno mesto, pa je državni sekretar ocenil kot "absurdne", temu pa se pridružuje tudi pravosodno ministrstvo. Tudi Cerarjeva o morebitni zamenjavi nič ne ve in Janšinih izjav ne komentira, v LDS pa razlogov za njeno zamenjavo ne vidijo.
Jenull navaja, da je kot državni sekretar skupaj s sodelavci na pravosodnem ministrstvu pripravil program za odpravo sodnih zaostankov oz. analizo vzrokov in predlog ukrepov za odpravo sodnih zaostankov, na katerem se je osebno angažiral. V njem so zapisani vsi ukrepi, ki so potrebni v okviru vseh organov, da se zaostanki odpravijo. "Na zakonodajni ravni se ta program uresničuje, nisem pa jaz odgovoren, ali in kako drugi državni organi uresničujejo tisto, kar je zapisano v tem programu," pravi Jenull. Dodaja še, da je gradivo pisal v glavnem sam, besedilo je bilo predloženo vladi in državnemu zboru in je bilo v strokovni javnosti dobro sprejeto. "Če sem za kaj odgovoren, sem zato, da sem pripravil gradivo, ki je pogoj za odpravo sodnih zaostankov," pravi Jenull.
"Državni sekretar se je za kandidaturo za vrhovnega državnega tožilca odločil zato, ker sta razpisani dve mesti. O tem se ni pogovarjal z nikomer z vlade. Obveščen pa je, da je 12 kandidatov za omenjeni mesti, vsi pa kandidirajo kot posamezniki. Vprašanje pa je, ali bom sploh imenovan, ker se postopek izbire šele začenja," pravi Jenull. Obrazložil je še, da je nameraval kandidirati za vrhovnega državnega tožilca že pred nekaj časa, vendar pa se je odločil, da pred tem izpelje nekaj projektov na pravosodnem ministrstvu.
V primeru morebitne razrešitve Cerarjeve z mesta generalne državne tožilke pa je Jenull pojasnil, da je pravosodno ministrstvo v zvezi z njenim delom na predlog Cerarjeve že dalo stališče, da ni bilo nepravilnosti v njenem delu. "To so ugibanja brez osnove," pravi Jenull o trditvah Janše. Sicer pa bo Bizjak poročilo interne delovne skupine, ki jo je imenoval konec aprila, da bi preučila poročilo generalne tožilke Cerarjeve, prinesel na sejo vlade v četrtek.
Tudi v LDS glede na omenjeno poročilo ne vidijo razlogov za zamenjavo Cerarjeve, je povedal izvršni direktor stranke Bogdan Biščak. Sicer pa je treba po njegovih besedah delo državnih tožilcev ocenjevati glede na uspešnost njihovega dela, je še dejal Biščak, ki je bil presenečen nad izjavo Janše glede domnevne zamenjave Cerarjeve.
Ministrstvo za pravosodje kot pristojni organ ne vodi nobenih postopkov za zamenjavo generalne državne tožilke, je zapisano v izjavi omenjenega ministrstva. Mandat se Cerarjevi izteče marca 2005, zato v tem trenutku ni nobenih razlogov za pripravo razpisa za omenjeno funkcijo, saj ni utemeljenih razlogov za predčasno razrešitev Cerarjeve pred potekom njenega mandata.
Pravosodno ministrstvo zavrača tudi očitke o odgovornosti za sodne zaostanke in s tem povezanim odstopom predsednice okrajnega sodišča v Ljubljani Tadeje Zima. Ministrstvo za pravosodje tako kot Jenull zagotavlja, da naj bi v lanskem letu pripravilo celovito analizo vzrokov sodnih zaostankov s predlogi za njihovo zmanjšanje in odpravo.