Toda za poštenost igre loto je dobro poskrbljeno. Vse žrebalne aparate, ter seveda žogice, so skrbno pregledali v državnem inštitutu za meroslovje, kjer sicer pregledujejo vse aparate za igre na srečo v Sloveniji.
"Ne le, da nismo odkrili večjih nepravilnosti, nismo odkrili nobenih nepravilnosti. Vse žogice, ki so namenjene za proces žrebanja, pridejo k nam pred prvo uporabo in vkolikor so se ugotovila manjša odstopanja, je bilo poskrbljeno, da so bile te žogice ustrezno zamenjane,” je razložil Zoran Svetik s Slovenskega inštituta za kakovost in meroslovje.Žogice, ki jih uporabljajo za žrebanje, so zelo odporne. Njihove oblike se s pritiskom ne da spremeniti, ob kakem kemičnem posegu pa bi razpadle.
Originalne žogice hranijo v sefu, kamor tudi novinarji nimajo dostopa. Iz njega jih lahko praviloma vzame le komisija, ki bdi nad žrebanjem lota, tako da je možnosti za zlorabo še manj. Največjih nejevernih Tomažev pa tudi to verjetno ne bo prepričalo. Edini, ki popolnoma verjamejo v poštenost lota, so verjetno dobitniki sami.
V nedeljo bo morda dobitek spreobrnil še kakega nejeverneža, mnogi igralci pa bodo spet zarobantili, da je vse zlagano, a potem vseeno spet vplačali svojo kombinacijo. Za vsak primer, če bi po pomoti iz bobna vendarle priletele njihove številke.