Trzinsko podjetje Medicoengineering, ki na razpisu za dobavo 18 operacijskih miz za pet slovenskih bolnišnic v postopku s pogajanji ni uspelo s svojo ponudbo, je na ministrstvu za zdravje vložilo revizijski zahtevek. Preostala neizbrana ponudnika lahko zahtevo za revizijo vložita najkasneje do 24. julija. Ministrstvo mora na zahtevek odgovoriti v 15 dneh po njegovem prejemu.
Postopek nabave operacijskih miz se bo tako znova zavlekel, kar bodo najbolj občutili bolniki.
Po mnenju Medicoengineeringa bi moralo ministrstvo za zdravje ponudbi Soče opreme in Molliera spoznati kot nepravilne in jih izločiti iz postopka izbire že pred sprejemom odločitve o oddaji javnega naročila.
Spomnimo:
Državna revizijska komisija je maja razveljavila odločitev ministrstva za zdravje, ki je kot najugodnejšo ponudbo za nakup 18 operacijskih miz za pet slovenskih bolnišnic, izbralo ponudbo podjetja Sanolabor. Ministrstvo za zdravje se je zaradi ekonomičnosti in hitrosti postopka odločilo, da bo postopek za nabavo operacijskih miz nadaljevalo s pogajanji. Ministrstvo je nato na podlagi pogajanj izbralo podjetje Soča oprema, ki je dalo najugodnejšo ponudbo za dobavo operacijskih miz, in sicer njihova končna ponudba znaša dobrih 280 milijonov tolarjev brez DDV oz. 336 milijonov tolarjev z DDV.
Po izboru so vsi trije neizbrani ponudniki na ministrstvo naslovili zahtevo za dodatno obrazložitev odločitve o izboru ponudnika za dobavo 18 operacijskih miz. Podjetji Sanolabor in Mollier sta obrazložitev prejeli 13. julija, medtem ko je tretji neizbrani ponudnik pojasnilo prejel 7. julija. Po prejemu je začel teči 10 dnevni rok, v katerem lahko omenjeni trije ponudniki vložijo zahtevek za ministrstvo.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.