Podpora Drnovškovi vladi je največja po januarju, ko je bila 52,9-odstotna, ne podpira pa je 33,2 odstotka vprašanih.
V primeru referenduma za vstop v EU bi za vstop glasovalo 55,4 odstotka vprašanih, proti pa 25,9 odstotka. Med tistimi, ki bi se referenduma udeležili, bi jih za vstop glasovalo 63 odstotkov in proti vstopu 23,4 odstotka.
V primeru referenduma o vstopu v zvezo NATO bi za vstop glasovalo 38,5 odstotka, proti pa 39,4 odstotka vprašanih. Referenduma o vključitvi v zvezo, če bo do njega prišlo, se bo udeležilo 78,5 odstotka vprašanih, med njimi pa bi jih bilo za vstop 46,7 odstotka, proti pa 38,3 odstotka. Neopredeljenih bi bilo 15 odstotkov vprašanih. Med opredeljenimi udeleženci referenduma bi jih za vstop glasovalo 54,9 odstotka, proti vstopu pa 45,1 odstotka, je povedal član raziskovalne skupine Centra za raziskovanje javnega mnenja in množičnih komunikacij na Fakulteti za družbene vede Slavko Kurdija.
Predstojnik centra Niko Toš pa je tudi na podlagi zadnjih podatkov iz raziskave Slovensko javno mnenje dejal, da bi referendum o vstopu v zvezo NATO uspel.
Kot kaže septembrski Politbarometer, se bo jesenskih volitev udeležilo 81,4 odstotka vprašanih, ne bo se jih udeležilo 11,5 odstotka, 7,1-odstotka vprašanih pa je na to vprašanje odgovorilo z "ne vem".
V ospredju programov kandidatov za župane in občinske svetnike bi morale biti na prvem mestu lokalna infrastruktura in ceste, brezposelnost, pa tudi gospodarski problemi in stečaji, sociala in pokojnine ter ekologija in okolje.