Vse do volitev bomo v sodelovanju z Ninamedio enkrat tedensko merili javno mnenje. Prvi rezultati so sledeči: na vrhu Stranka Mira Cerarja in SDS razmeroma tesno skupaj. Obe preko 14 odstotkov opredeljenih glasov. Potem dolgo nič. Pa SD, DeSUS, NSi, SLS, Pozitivna Slovenija in stranka Alenke Bratušek.
V številkah to pomeni, da bi jih od 745 vprašanih 14,6 odstotka volilo Cerarjevo stranko, 14,3 SDS, 4,7 SD, 3,6 DeSUS, 2,5 NSi, 2,3 SLS, 1,9 PS, 1,8 Zavezništvo Alenke Bratušek, 1,0 Združena levica, 0,9 stranka Igorja Šoltesa Verjamem in na repu z 0,4 odstotki DL.
A to so podatki zgolj za tiste, ki so že opredeljeni. Koliko jih še ni? Skoraj 35 odstotkov jih ne ve, se ne more odločiti, ali ne želi povedati. 16 odstotkov anketirancev je odgovorilo, da na volitve ne gredo.
Pri Ninamedii so merili politično preferenco skoraj 35 odstotkov neopredeljenih oziroma, katere stranke so jim bližje. In ko odštejemo neopredeljene, tiste, ki ne bodo volili in upoštevamo politično preferenco, je rezultat tak: stranka Mira Cerarja 32 odstotkov glasov, SDS slabih 26. Razlika večja kot samo pri opredeljenih. Zakaj? Med neopredeljenimi je več takšnih, ki jim je bližje Cerar, kot SDS. Sledijo SD, DeSUS, v parlamentu bi bili še NSI, SLS, Jankovičeva Pozitivna Slovenija in tudi Alenka Bratušek.
KOMENTARJI (1390)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.