Marko Jaklič, ki odhaja z mesta direktorja Ljubljanskih lekarn, bi moral do 25. oktobra zrušiti svojo črno gradnjo nad Polhovim Gradcem, a tega ni storil. Takrat je namreč sklep, ki nalaga rušenje črne gradnje, postal izvršljiv, a še ne pravnomočen. A Jaklič si je očitno spet pridobil še nekaj časa, tokrat s tem, ko je dan po izteku roka na gradbeno inšpekcijo poslal dokument, v katerem zahteva izločitev gradbene inšpektorice Tanje Varljen iz primera, ter predlagal, da se odločba izreče za nično. S tem si je kupil nekaj časa, saj njegova domačija nad Polhovim Gradcem še vedno stoji, čeprav so na inšpektoratu 25. oktobra dejali, da je Jakličeva domačija visoko na prednostni listi, in sicer med 50 zadevami, ki bodo izvršene po drugi osebi.
Pravni zaplet oziroma Jakličeva iznajdljivost!
Kot poroča časnik Delo, je Jaklič v dopisu, naslovljenem na inšpektorat, predlagal odlog prisilne izvršbe, prav tako je zahteval izločitev uradne osebe. Inšpektorici Varljenovi po poročanju Dela Jaklič očita, "javno razkrivanje ničnega akta in javno polemiziranje o predmetnem postopku izvršbe, čeprav sklep o izvršbi še ni dokončen ne pravnomočen". Varljenovi Jaklič očita pristranskost.
Časnik še poroča, da Varljenova meni, da ni razlogov za njeno izločitev, je pa vseeno zaprosila za dodelitev zadeve Jaklič drugemu inšpektorju. A primer očitno ostaja pri njej, saj so na inšpektoratu 28. novembra sprejeli sklep in zavrnili zahtevo za izločitev Varljenove, še poroča časnik.
Kdaj bo Jakličeva črna gradnja dočakala rušenje, ostaja uganka. Trenutno potekajo na inšpektoratu kadrovske menjave oziroma se nanje pripravljajo. Še vedno namreč iščejo vodjo inšpekcijskih služb.
KOMENTARJI (250)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.