
Na mariborskem sodišču se je nadaljevalo sojenje podjetnici s Cvena Milici Makoter. Sodišče tudi tokrat ni dočakalo grafološkega izvedenskega mnenja, ki ga je naročilo pri kriminalističnem inštitutu iz nemškega Wiesbadna. Po besedah predsednika tričlanskega sodnega senata Branka Reismana so z inštituta pisno sporočili, da zaradi zapletenosti in obsežnosti primera delo še niso končali, prizadevajo pa si, da bodo izvedensko mnenje pripravili v najkrajšem možnem času.
Prav tako sodišče na tokratnem nadaljevanju pritožbene obravnave ni dočakalo vabljene priče Adila Abdulaha. Kot je pojasnil Reisman, se je priča pisno opravičila zaradi zdravstvenih težav. Abdulah bi moral pred sodni senat stopiti že 23. novembra lani, njegovo pričanje pa bo povezano s t.i. inkriminiranimi telefonskimi klici v avgustu 1999.

Obravnava se bo nadaljevala 6. aprila. Dotlej naj bi sodišče že pridobilo grafološko izvedensko mnenje. Takrat pa naj bi za pričo poklicali tudi Bojana Žalika, ki je bil tako kot Makoterjeva obsojen na 30 let zapora. Žalik je namreč že večkrat napovedal, da bo razkril resnico v zadevi Makoter.
Pritožbena obravnava na drugostopenjskem sodišču se je začela 26. oktobra lani, ko je tričlanski senat na veliko presenečenje tožilstva Makoterjevo izpustil iz pripora. Po besedah Reismana se je senat odločil za ukinitev pripora, ker je bila obtoženi zaradi dolgotrajnosti postopka kršena ustavna pravica do sojenja v razumnem roku. Makoterjeva je bila namreč s presledki v priporu že 42 mesecev.