Do srede lahko pri Javnem skladu RS za razvoj kadrov in štipendije vlogo vložijo študenti, ki prvič uveljavljajo Zoisovo štipendijo, in štipendisti, ki uveljavljajo nadaljnje prejemanje te štipendije pri javnem skladu. Skladu oddajo vlogo tudi tisti Zoisovi štipendisti, ki so bili v preteklem študijskem letu štipendisti Zavoda RS za zaposlovanje in bodo v tem študijskem letu izobraževanje nadaljevali na višji ravni, so v sporočilu za javnost pojasnili na Javnem skladu za razvoj kadrov in štipendije.
Štipendisti, ki so v šolskem oz. študijskem letu 2009/2010 že prejemali Zoisovo štipendijo oz. jim je ta mirovala, morajo poleg splošnih pogojev za nadaljnje prejemanje Zoisove štipendije izpolnjevati le enega izmed zakonsko določenih minimalnih pogojev.
Ti so za dijake, ki prehajajo na višji oz. visokošolski študij, povprečna ocena vsaj 4,10 ali izjemni uspeh na maturi. Pogoji za študente so povprečna ocena vsaj 8,50 ali uvrstitev med najboljših pet odstotkov študentov v svoji generaciji. Tako dijaki kot študenti lahko nadaljnje prejemanje Zoisove štipendije uveljavljajo tudi na podlagi izkazanega izjemnega dosežka.
Za študente, ki bodo prvič uveljavljali Zoisovo štipendijo, so pogoji za uvrstitev v postopek izbire enaki, vendar se med kandidati za štipendiranje izberejo tisti, ki dosežejo večje število točk, so pojasnili na skladu. Kandidati za prvo pridobitev štipendije lahko dobijo štipendijo po izpolnjevanju enega ali več pogojev. Pri odločanju se upošteva tisti, ki je za stranko najugodnejši. V preteklem letu so morali študenti prvih letnikov doseči povprečno oceno vsaj 4,75 ali zbrati vsaj 15 točk na podlagi izkazanih izjemnih dosežkov ali doseči 30 točk pri splošni oziroma 21 točk pri poklicni maturi.
Študenti višjih letnikov in prvih letnikov podiplomskih programov so morali doseči povprečno oceno vsaj 9,50 ali zbrati vsaj pet točk na podlagi izkazanih izjemnih dosežkov ali se uvrstiti med najboljših pet odstotkov študentov, so še zapisali na javnem skladu.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.