Z iztekom PPF se končujejo tudi predstave uličnega gledališča na trgih treh obalnih občin. V ponedeljek v Kopru, v torek v Piranu in v sredo v Izoli se bodo predstavili slovenski ulični gledališčniki iz Trzina in italijanski iz Padove. Trzinčani bodo v predstavi Cirkus Bambinus predstavili več cirkuških vragolij in akrobacij. Gledališčniki Teatra 4 soldi pa bodo predstavili več zgodbic o najrazličnejših bajeslovnih junakih.
Na izvorno prizorišče se vrača tudi nagrajenka Prešernovega sklada Saša Pavček s Tomšičevo monokomedijo Bužec on, bušca jaz. V sredo, 26. julija, bo zaigrala stotič prav na mestu, kjer jo je premierno uprizorila v režiji Borisa Cavazze.
V sklepnem tednu PPF se festivalska produkcija Burka o doktorju Petelinu seli iz Tartinijevega gledališču v Piranu na novi prizorišči. Izolani si jo bodo v sredo lahko ogledali na Manziolijevem trgu, v petek pa bodo predstavo uprizorili v portoroškem Avditoriju.
PPF bo gostil še dve gledališči. Ljubljanski Glej bo v ambientu Kidričeve 22 v Kopru uprizoril predstavo Sharpen your senses, ki so jo kritiki označili kot eno boljših produkcij slovenskega sodobnega gledališča v minulem letu. Sedma festivalska sezona se bo iztekla z gostovanjem hrvaškega eksperimentalnega gledališča Daska in predstavo Očekujuči kruh, nagrajeno na več evropskih festivalih. Osnovni scenarij predstave je skupek tekstov z glasbeno podlago Stravinskega, Haendla in Beethovna. Svojevrstna scenografija igralce, ki se spopadajo s svojo podobo v ledenih zrcalih, omejuje, igralci pa tavajo v ''temnem podzemlju kanalizacije in iščejo kruh in življenje''. Predstave gledališča Daska združujejo politične teme, ustvarjalci pa so posebno naklonjeni ruski avandgardi.
Vrhunec iztekajoče se sedme festivalske sezone bo premiera soprodukcije z ljubljanskim D.I.P. Huellteatrom in v sodelovanju s Studiem za raziskovanje umetnosti igre in Zagrebačkim glumačkim studiem. Premiera Stalkerja, režiserja Tomija Janežiča, bo v četrtek, 27. julija, na sečoveljskih solinah. Predstava je zasnovana za 15 gledalcev, režiser Tomi Janežič pa poudarja bistveno komponento prostora, ki ostaja nedotaknjen, brez scenografije in gledališke osvetljave. Ustvarjanje v običajnih okvirih gledaliških odrov bo preseženo s sečoveljskimi solinami, ki se spreminjajo v cono nadrealnih dogodkov, videnj in pričevanj. Z zadnjo premiero Primorski poletni festival potrjuje svojo vizijo: dosežena je čista ambientalnost, ko postane naravno okolje idealni oder.