"Kriminalisti PU Koper so za javnega uslužbenca v konkretni zadevi konec lanskega leta podali kazensko ovadbo. Javni uslužbenec je utemeljeno osumljen storitve kaznivega dejanja Zloraba uradnega položaja ali uradnih pravic, ker je v maju 2019 in juniju 2020 izrabil svoj uradni položaj ter prestopil meje uradnih pravic," so za Televizijo Slovenija pojasnili na Policijski upravi Koper.
Markočič je za omenjeni medij dejal, da ni seznanjen z nobenim predkazenskim postopkom in dodal, da so ga zmotili med delom v oljčniku. Poudaril je, da je v zvezi z nočitvami Pivčeve svoje ugotovitve že zapisala protikorupcijska komisija, ki je ugotovila tudi, da je nekdanja ministrica občini vrnila denar za hotelski račun.
S kazensko ovadbo se je torej zaključila kriminalistična preiskava primorskega dela afere Pivec, so še navedli. Pivčeve sicer ni med ovadenimi, a je očitno kriminalistična preiskava pokazala, da plačilo njenega bivanja v Izoli iz občinskega proračuna ni bilo v skladu z zakoni.
Lani aprila je namreč postalo uradno, da je hotelske stroške sinov nekdanje kmetijske ministrice plačala občina Izola, in to kar dvakrat, junija 2019 in junija 2020, skupaj 360 evrov. Aleksandra Pivec, ki je v javnosti ves čas zatrjevala, da sinova lani v izolskem hotelu Marina z njo nista prenočevala, torej ni govorila resnice. S tem je, kot je ugotovila protikorupcijska komisija, kršila tako etični kodeks vlade kot zakon o integriteti in preprečevanju korupcije. V primeru Markočiča pa je Komisija za preprečevanje korupcije ugotovila kršitev integritete, kot jo opredeljuje Zakon o integriteti in preprečevanju korupcije (ZIntPK), saj je župan občine Izola v postopku, ki ga je KPK vodil v zvezi z urejanjem nastanitve Pivčeve, podal neresnične informacije.
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.