A odkrili smo tudi kar nekaj nepravilnosti – od tistih, ki računov sploh ne izdajajo, do tistih, ki izdajajo račune, ki niso davčno potrjeni.
Po naših informacijah nekateri ljubljanski taksisti že iščejo način, kako izigrati davčno blagajno. Najbolj aktualen naj bi bil po naših podatkih posebej prirejen turški taksimeter, ki naj bi omogočal ponaredke računov, ki izgledajo, kot da so davčno potrjeni, a dejansko niso. Prav zdaj naj bi ga nekateri taksisti že testirali na naših ulicah.
Za rubriko 24UR Inšpektor pa zelo iskreno govori tudi dolgoletni taksist Damjan Peternel, ki pravi: "Vsi vemo, da se doslej veliko računov ni prijavljalo. Računi so šli na en kup, kaj se je potem z njimi zgodilo, pa je bilo odvisno od posameznih podjetij."
In pritožbe trgovcev, gostincev, obrtnikov ... zaradi davčnih blagajn: nekateri se pritožujejo zaradi zamudnega tiskanja, drugi zato, ker jim sistem občasno ne deluje. Poleg tega pa se številni trgovci, gostinci in obrtniki jezijo, da so imeli z davčnimi blagajnami veliko višje stroške, kot je bilo napovedano.
V rubriki 24UR Inšpektor boste jutri videli tudi, kakšnih načinov se že poslužujejo posamezni gostinci in trgovci v Sloveniji, da bi zaobšli davčne blagajne. Na kaj vse naj bodo pozorni kupci? In na kaj so pozorni inšpektorji Finančne uprave?
Slovenija
Izmikanje davčnim blagajnam: ljubljanski taksisti naj bi iskali način, kako goljufati s posebej prirejenimi turškimi taksimetri
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min
Avtor
24UR
Komentarji
286
Na terenu, v trgovinah, pekarnah, pri serviserjih, na tržnici, pri obrtnikih in gostincih smo pod krinko dva dni preverjali, kdo uporablja davčno blagajno, kdo se pravil drži in kdo ne. Rezultat preverjanja v naključno izbranih trgovinah in lokalih: večina davčne blagajne ima in jih tudi pravilno uporablja.
Več videovsebin
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (286)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.