
Več sto članov in simpatizerjev SDS se je zbralo v dolini Lepene, kjer se je uradno začel letošnji strankin letni tabor oz. 13. spominski gorniški Tabor dr. Henrika Tume. "Slovenci nismo igralci za obrobne vloge, Slovenci moramo stremeti k odličnosti," je poudaril osrednji govornik, podpredsednik SDS in šolski minister Milan Zver. Po njegovih besedah bi bilo za Slovenijo dobro, da sedanja koalicija prihodnje leto dobi še en mandat.
Družbena klima v Sloveniji se izboljšuje, ljudje so bolj zadovoljni s svojim življenjem in zaupajo institucijam, kar dokazujejo celo raziskave Eurobarometra, spremenila se je kulturna klima v državi, gospodarski rezultati so odlični in morda "celo doživljamo zlato dobo", je trenutno stanje v Sloveniji orisal Zver.
Kot izjemno priložnost za Slovenjo je označil predsedovanje EU v prvi polovici prihodnjega leta. Pomembno je, da stremimo k odličnosti, h glavnim in ne stranskim vlogam, tudi na evropskem terenu, "tudi za ceno, da nas volilno telo ne nagradi zaradi tega", je razmišljal Zver. Opozoril je, da je v zadnjem času "vse več indicev s strani SD, da prevzemajo logiko in taktiko delovanja avstrijskih kolegov", ki so med predsedovanjem izkoristili premajhno pozornost vladajoče stranke. "To je dobro opozorilo za SDS, da ne sme ponavljati napak. Tudi če izgubimo naslednje volitve, ne bo nobene katastrofe," je poudaril.
Po besedah Zvera bi bilo za Slovenijo dobro, če bi vladajoča koalicija na parlamentarnih volitvah prihodnje leto dobila še en mandat, padanje podpore vladi, ki so ga zaznale javnomnenjske ankete, pa ga ne skrbi. "Imamo nekatere instrumente, s katerimi lahko drugo leto vplivamo na prepričanje ljudi," je povedal in pri tem izpostavil dobre dosežke sedanje vlade v primerjavi z izkupički prejšnjih vlad.
Sicer pa je šolski minister odgovarjal tudi na novinarska vprašanja o drugem aktualnem dogajanju. Tako je referendum, o katerem razmišlja del opozicije, če bosta noveli šolskih zakonov sprejeti, nepotreben in zgolj oblika političnega pritiska, saj gre le za manjše spremembe, je pojasnil.
Dejanje poslanca LDS Antona Anderliča, ki je razkril, da je ministrstvo za obrambo kupilo napravo za prisluhe, je označil za "nedržavno". Na mnenje, da je tudi premier Janez Janša razkril obstoj prisluškovalne naprave, pa je odgovoril, da je bila naprava v Sovi kupljena nezakonito, medtem ko jo je obrambno ministrstvo kupilo zakonito.
KOMENTARJI (92)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.