
Potniki se namreč pritožujejo nad velikimi reklamnimi panoji, zaradi katerih ne vidijo številke avtobusov, ki se ustavijo na postajališču.
Postaje niso prilagojene slabovidnim, reklamni panoji so preveliki, klop je nezaščitena in zato mrzla, so glavni očitki javnosti. Za podjetje Proreklam Europlakat je nadstreške izdelal arhitekt Miloš Florijančič s sodelavcem, ki zavrača očitke, da klop ni zaščitena. "Tisto, kar so enkrat rekli, da klop ni zaščitena, je bilo preden so namestili stekla v postajališča, zdaj pa že vidimo, da je zaščitena. Kar se tiče preprečevanja pogleda, je 'city light' vedno postavljen pravokotno na cestišče in je v smeri, kjer avtobus odhaja."
Florjančič sicer priznava, da so postaje ponekod res preblizu, a jih je oblikoval in ne postavljal.

Da so nadstreški popolnoma zgrešeni, pa je prepričan arhitekt Marjan Uršič: "Streha je premajhna, en kup enih stojk. Mene je groza, kaj se bo pojavilo pred pošto, kjer še za ljudi ni prostora, kaj šele za panoje, stojke in tako naprej."
Še letos zamenjava nadstreškov
V podjetju Proreklam Europolakat poudarjajo, da so 300 nadstreškov postavili v enem mescu in da jih bo dvakrat več kot doslej. Tehnični direktor Proreklam Europlakat, Boštjan Berčan, je pojasnil, da bodo na 21 lokacijah določene svetlobne vitrine odstranili z namenom večje varnosti in boljšega pregleda na prihajajoči avtobus.
Nadstreške naj bi zamenjali že letos. V marcu pa naj bi postavili še preostalih 150 postaj.