S storitvijo Internet banka bo Nova Ljubljanska banka d.d. svojim komitentom omogočila poslovanje z banko prek interneta. Storitev bodo od konca leta 1998 lahko uporabljali občani, ki imajo pri banki odprt tekoči ali žiro račun.
Internet banka v NLB bo uporabnikom omogočala:
pregled stanja in prometa na tekočem in žiro računu (ŽR fizičnih oseb in za avtorske pogodbe),
plačilo položnice in virmana ali interni prenos,
nakazilo v tujino,
izvedbo različnih naročil in zahtevkov,
pregled arhiva dejavnosti,
pridobivanje informacij o poslovanju banke.
Uporabnik bo imel v Internet banki možnost urejanja osebnega seznama ciljnih računov za plačevanje, za prijaznejšo uporabo pa bo lahko sam določal različne nastavitve v uporabniškem vmesniku.
NLB internet banka bo na voljo praktično 24 ur dnevno v službi ali doma. Uporabniki ne bodo potrebovali dodatne opreme v svojem računalniku; za uporabo bo zadostoval internetni priključek in standardna internetna brskalnika Netscape Communicator ali Microsoft Internet Explorer.
Podatki se bodo med banko in uporabnikom prenašali po protokolu SSL (Secure Sockets Layer), ki uporablja 40/128-bitno šifriranje prenosa podatkov. Uporabnik se bo v Internet banko prijavil s svojim elektronskim/digitalnim certifikatom, ki mu ga bo izdala banka in ga bo hranil v svojem računalniku, ter z geslom, ki si ga določi sam.
Uporabniki, ki bodo želeli še varneje uporabljati Internet banko, bodo imeli možnost uporabe t.i. pametne kartice (ang. smart-card) skupaj s posebnim čitalcem.
SEB ima bazo podatkov, prek katere se tradicionalni podatkovni model, v katerem so podatki organizirani po aplikacijah (računi, posojila...), preslika v obliko, kjer je stranka predstavljena kot celota. Vse prodajne poti, vezane na SEB, uporabljajo enoten skrbniški sistem, kar poenostavlja vzdrževanje in razvoj.
Celoten sistem za Internet banko v Novi Ljubljanski banki d.d. je zasnovan na tehnologiji Microsoft Windows NT z uporabo Microsoftove objektne tehnologije COM ter z orodji MS Transaction Server in MS SQL Server. To zagotavlja odprtost za razširitve in enostavno integracijo v obstoječa bančna okolja. Pri razvoju modulov je uporabljen MS Visual C++.