Nad kakovostjo bazenskih voda bdijo zdravstevni inšpektorji, v prvi vrsti pa so zanjo odgovorni upravljalci bazenov sami. V Sloveniji imamo okoli 200 kopališč, zato je nemogoče, da bi inšepktorji pregledali prav vse. Ponavadi jih obiščejo in vzamejo vzorce na začetku kopalne sezone. Letos so jih pregledali 180 pregledov ter v juniju in juliju so odvzeli 81 vzorcev, ki so jih prezkusili na fizikalno-kemijske in mikrobiološke parametre.
Analiza je pokazala: v dveh otroških bazenih voda ni bila primerna za kopanje. Sankcije: eden je bil nekaj dni nekaj dni zaprt, dokler voda spet ni bila ustrezna, v drugem primeru so nepravilnosti odpravili takoj.

A za to, da se kopamo v ustrezni vodi, sploh ko kopalcev mrgoli na kopališčih, so odgovorni tudi kopalci. Upravljaci bazenov opozarjajo, da je nujna higiena vsakega kopalca, preden stopi v bazen. Tudi uriniranje v bazene je eden od takšnih vidikov. Pa se dogaja. Nekoč je veljalo, da se za takšnim kopalcem voda obarva. Tak ukrep bi bil znak, kateri od kopalcev, pravil kopanja v bazenih ne upošteva, pravijo nekateri upravljalci bazenov. Bo tak ukrep spet zaživel? Ali kje v Sloveniji že tako preverjajo kopalce?
Nad kakovostjo voda v naravanih kopališčih (jezera, reke, morje) pa bdi Agencija za okolje, vzorce med kopalno sezono jemljejo vsakih 14 dni. Kje so najboljša naravna kopališča pri nas in kje najslabša?

KOMENTARJI (24)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.