Ob domnevno nezadostnih in delnih zaščitnih ukrepih se povečuje tudi število prijav s področja zagotavljanja pravne varnosti delavcev. Zato bo inšpektorat poostril nadzor tako s področja varovanja zdravja kakor tudi s področja zagotavljanja pravne varnosti delavcev.
![Inšpektorat za delo poudarja, da so delodajalci tudi v zdajšnjih razmerah v delovnih procesih, ki se še izvajajo, vsem zaposlenim dolžni zagotoviti tako zdravje kakor varnost pri delu.](https://images.24ur.com/media/images/884xX/May2019/b1f0057a33_62256568.jpg?v=d41d)
Inšpektorat za delo je ob tem poudaril, da so delodajalci tudi v zdajšnjih razmerah v delovnih procesih, ki se še izvajajo, vsem zaposlenim dolžni zagotoviti tako zdravje kakor varnost pri delu. Glede ukrepov se morajo posvetovati z izvajalci medicine dela, ki so tudi v teh razmerah dolžni svetovati delodajalcem, kako v redni delovni proces ustrezno vnesti vidik zdravega in varnega dela.
Nacionalni inštitut za javno zdravje je že izdal splošne usmeritve, kako se varovati pred tveganji zaradi koronavirusa, na inšpektoratu pa ob tem pričakujejo, da bo zdravstvena stroka še konkretneje opredelila dodatne ukrepe za primere, ko splošni ukrepi ne bodo več zadostni oziroma jih delodajalci zaradi specifike delovnega procesa ne morejo uvesti.
Gospodarski minister Zdravko Počivalšek je včeraj ponovil stališče, da bi zapiranje proizvodnih obratov zaradi epidemije novega koronavirusa lahko ogrozilo oskrbe prebivalstva. Delodajalce je opomnil, naj delovne procese organizirajo tako, da bodo v največji meri zaščitili zdravje svojih zaposlenih.
KOMENTARJI (69)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.