Slovenija

Erjavec: Zadovoljen sem, da je Hrvaška odgovorila

Zagreb/Ljubljana, 17. 04. 2018 12.41 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
Avtor
STA/A.I./K.P.
Komentarji
269

Hrvaška vlada odgovor na slovensko pismo glede arbitraže poslala Evropski komisiji. Ponovili bodo stališče, da z zavračanjem lanske odločitve sodišča o določitvi meje med Hrvaško in Slovenijo ne kršijo prava EU. Slovenija bo ob tem začela z izplačili "žrtvam" arbitraže, višina nadomestila je določena glede na število članov gospodinjstva.

Več videovsebin
  • Iz 24UR: Ribiči z višino odškodnine niso zadovoljni
    02:21
    Iz 24UR: Ribiči z višino odškodnine niso zadovoljni
  • Iz 24UR: V četrtek prva izplačila družinam ob meji
    03:00
    Iz 24UR: V četrtek prva izplačila družinam ob meji
  • Iz SVETA: Zagreb poslal odgovor na slovensko pismo
    04:31
    Iz SVETA: Zagreb poslal odgovor na slovensko pismo

Hrvaška vlada je na seji, ki je bila zaprta za javnost, sprejela pisni odgovor na slovensko pritožbo glede arbitraže, k čemur jo je pozvala Evropska komisija. Po seji so sporočili, da je odgovor v skladu s pogodbo o delovanju EU. Ponovili stališče, da Hrvaška z zavračanjem lanske odločitve arbitražnega sodišča o določitvi meje med Hrvaško in Slovenijo ne krši prava Unije.

V komisiji so napovedali, da bodo hrvaška pisna opažanja, ki so jih že prejeli, posredovali Sloveniji, da se pripravi na ustno obravnavo. Na vprašanje, ali bo komisija, ki vseskozi izpostavlja pripravljenost na posredovanje, na ustni obravnavi 2. maja predstavila kakšen konkreten predlog, pa so odgovorili, da je namen ustne obravnave dati obema stranema priložnost, da se izrečeta, preden komisija odloči o morebitnih nadaljnjih korakih.

Evropska komisija je v torek zvečer potrdila, da je prejela hrvaški odgovor. V komisiji so pred tem povedali, da bodo hrvaška pisna opažanja, ko jih bodo prejeli, posredovali Sloveniji, da se pripravi na ustno obravnavo. Na vprašanje, ali bo komisija, ki vseskozi izpostavlja pripravljenost na posredovanje, na ustni obravnavi 2. maja predstavila kakšen konkreten predlog, pa so odgovorili, da je namen ustne obravnave dati obema stranema priložnost, da se izrečeta, preden komisija odloči o morebitnih nadaljnjih korakih.

Hrvaška zunanja ministrica Marija Pejčinović Burić je dejala, da so argumente pripravljali v sodelovanju z najboljšimi hrvaškimi pravnimi strokovnjaki za mednarodno in evropsko pravo, posvetovali pa so se tudi z mednarodnimi pravniki.

Povedala je, da bodo tudi 2. maja na ustno razpravo poslali pravne predstavnike, saj meni, da je udeležba političnih predstavnikov nenavadna za tovrstne obravnave. 

Dejala, je, da s Karlom Erjavcem nimata veliko stikov, kar po njeni oceni ni običajno v diplomatskih odnosih. Meni, da bosta državi na koncu zgodbe o meji morali za pogajalsko mizo iskati dvostranski odgovor na to dvostransko vprašanje.

Zanikala je, da bi obstajal pritisk iz Bruslja, da Hrvaška sprejme arbitražno odločitev in ocenila, da je Slovenija z napovedjo, da bo vložila tožbo na Sodišču EU ne glede na odločitev Evropske komisije "na nek način postavila pod vprašaj postopek, ki poteka pred Evropsko komisijo".

Izrazila je pričakovanje Zagreba, do Slovenija na Sodišče EU ne bo vložila tožbe, a je dejala, da bodo vedeli, kako odgovoriti, ker menijo, da imajo vse argumente na svoji strani. Prav tako je izrazila upanje, da bo nova slovenska vlada bolj odprta za pogovore o reševanju dvostranskega spora o meji.

Karl Erjavec: "Slovenija je pripravljena na ustno obravnavo."
Karl Erjavec: "Slovenija je pripravljena na ustno obravnavo." FOTO: Kanal A

Zunanji minister Karl Erjavec je izrazil zadovoljstvo, da je Hrvaška poslala Evropski komisiji pisni odgovor na slovensko pritožbo glede arbitraže o meji med državama. "Zadovoljen sem, da je Hrvaška odgovorila. Mi bomo seveda dokazali, da zaradi nespoštovanja arbitražne razsodbe ne moremo izvrševati direktiv EU," je dejal.

Kot je ob tem ponovil, je povsem jasno, da leta 1991 meja med Slovenijo in Hrvaško ni bila določena - to stališče namreč zagovarjajo Hrvati -, saj sicer ne bi bilo tega spora. "Izkazalo se je, da arbitražna razsodba obstaja, izkazalo se je, da je pismo, ki smo ga poslali Evropski komisiji, sprožil pravni postopek," je rekel in zagotovil, da je Slovenija pripravljena na ustno obravnavo, ki bo 2. maja v Bruslju potekala za zaprtimi vrati. "Tu več ne gre za politično vprašanje, ampak gre za pravna vprašanja, tako bo ta sestanek potekal na ravni pravnih strokovnjakov," je še dejal.

Hrvaška glede arbitraže vztraja pri svojem.
Hrvaška glede arbitraže vztraja pri svojem. FOTO: Damjan Žibert

Slovenija začenja z izplačili "žrtvam" arbitraže

Slovenija bo v četrtek izplačala prve finančne pomoči družinam, ki so se zaradi arbitražne razsodbe o meji med Slovenijo in Hrvaško odločile za preselitev v Slovenijo. S finančno pomočjo si bodo lahko v naslednjih treh letih kupile novo nepremičnino v Sloveniji. Skupno je bilo do konca marca vloženih 24 vlog, pravnomočno odločene pa so že tri.

Polovica vlog je bilo vloženih pri upravni enoti Piran, po šest pa pri upravnih enotah Metlika in Ljutomer.

Kot so sporočili iz vladnega urada za komuniciranje (Ukom), so do današnjega dne prejeli 24 vlog za nakup novih nepremičnin, ki se nanašajo na 24 družin. Skupno gre za 71 posameznikov.

Za 16 vlog je že bila sprejeta odločba in tri so že pravnomočne. Prvi dve finančni pomoči za nakup nepremičnine v Sloveniji bosta izplačani v četrtek, 19. aprila, tretja pa v petek, 20. aprila. Sedem vlog je še v fazi preverjanja lokacije nepremičnine na ministrstvu za zunanje zadeve ali pa pri pristojni upravni enoti v ugotovitvenem postopku ugotavljanja naslova dejanskega prebivališča.

Za 19 vlog je že bila sprejeta odločba in tri so že pravnomočne. Prvi dve finančni pomoči za nakup nepremičnine v Sloveniji bosta izplačani v četrtek, 19. aprila, tretja pa v petek, 20. aprila. Še štiri vloge so v fazi preverjanja pravnomočnosti pri upravnem sodišču.

Pet vlog je še v fazi preverjanja lokacije nepremičnine na ministrstvu za zunanje zadeve ali pa pri pristojni upravni enoti v ugotovitvenem postopku ugotavljanja naslova dejanskega prebivališča.

Gre za izvajanje t. i. interventnega zakona, ki ga je vlada oblikovala v okviru implementacije arbitražne razsodbe in ki ga je državni zbor potrdil konec novembra lani.

Namen interventnega zakona je ohraniti pravice in obveznosti, ki so jih posamezniki imeli na dan razglasitve razsodbe na slovenskem ozemlju, ki je po razsodbi postalo del ozemlja Hrvaške.

Namen je tako olajšati življenje ob meji živečih ljudi, ki jih je razsodba prizadela tako, da zaradi nje ne bi imeli več pravic, ki so jih pred tem uživali. Predstavniki vlade so to prebivalcem zagotovili tudi na terenu.

Zakon velja za slovenske državljane ali pravne osebe, ki so na dan pred razglasitvijo razsodbe imeli stalno prebivališče ali sedež podjetja ali so bili lastniki nepremičnin na slovenskem ozemlju, ki na podlagi arbitražne razsodbe ne ležijo več na slovenskem ozemlju. Velja za ozemlje, ki na podlagi razsodbe ni več del ozemlja Slovenije.

Časa za vložitev prošnje je sicer eno leto od uveljavitve zakona, ti, ki bodo izkoristili to pravico, pa bodo morali namero z nakupom nepremičnine uresničiti v treh letih. Zatem bodo morali tam bivati vsaj deset let.

Od 45.300 do 128.350 evrov

V okviru tega zakona je predvidena tudi finančna pomoč posameznikom, ki se bodo želeli preseliti v Slovenijo. Sredstva za finančno pomoč je zagotovilo ministrstvo za finance s prerazporeditvijo sredstev iz splošne proračunske rezervacije.

Skupno naj bi bilo v ta namen rezerviranih 1,2 milijona evrov, vendar so bile te ocene narejene na podlagi namer, ki so bile izražene do sprejema zakona. Takih družin je bilo tedaj 12, zdaj pa jih je enkrat več.

Bodo pa svoje sedanje nepremičnine, ki bodo ostale na Hrvaškem, lastniki obdržali. Zato bodo nadomestila države nekoliko nižja, kot so sprva načrtovali, saj naj bi pri tem z lastno participacijo sodelovali tudi sami.

Višina nadomestila je določena glede na število članov gospodinjstva, površinske normative za dodelitev neprofitnih stanovanj v najem glede na število članov gospodinjstva in povprečne tržne cene nepremičnine za določeno velikost.

Kot je določeno v zakonu, je posameznik tako upravičen do 45.300 evrov, dvočlansko gospodinjstvo do 67.950 evrov, tričlansko do 83.050, štiričlansko do 98.150, petčlansko do 113.250, šestčlansko pa 128.350 evrov. Za vsako nadaljnjo osebo je predvidenih še 15.100 evrov.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (269)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Teofil
28. 04. 2018 21.41
Špela Pretnar je zakon
Jinni1
21. 04. 2018 09.09
+0
Karel Erjavec, vse te periprtije okrog arbitraže so posledica tvojih veleumnih čenč (plačanih) ali nenačrtnih (duh ni dojel, kaj delaš ti in tvoja dva pajdaša). Očitno pa nekaj močno smrdi po korupciji, saj Sokolec ni dosegljiv. Za takole veleizdajo bi bili v normalni demokraciji kazensko preganjani. Minimum higiene pa bi bil, da bi odstopil sam ali pa bi te iz vlade poslal premier. Vendar v tako visoko razviti demokraciji, kot jo je soustvsrjal Cerar, so kriminalci vrednota (samo primer, bivši finančni minister je kradel preko stalne pripravljenosti, pa nič. Mramor je lepo odšel na fakulteto predavati, kot kriminalec. Podobna je zgodba s Cerarjem. Etiko in moralo je pripeljal na najnižjo točko (totalno jo je sesul). Pa, če na volitvah odleti, kljub temu, da se skuša spajdašiti s kriminalcem Jankovičem, bo gladko zasedel mesto predavatelja na Pravni fakulteti in to »ironično« prav za predmet etika in morala. Združitev Cerarja in Jankoviča je trenutno najslabša kombinacija: eden o vodenju države nima pojma ali pa deluje po navodilih palčkov in škratov, drugi pa čaka kot ris na svoj plen (beri denar). Še štiri leta take vladavine pa smo na psu.
Dule Med
18. 04. 2018 20.15
+0
Z čim je zadovoljen , z klofuto katero so mu sosedje Hrvati, ko so prodani Slovenski PRODANI, IZDAJALSKI POLITIČARI in tudi sam Slovenski narod, zamenjali soleno kontiminirano vodo za rudovitno zemljo z družinami skupaj. Še ta kontiminirana, solena voda ni 100% Slovenska, BEDAKOSI NA KUBIK.
Dule Med
18. 04. 2018 20.09
+0
Z čim je zadovoljen , z klofuto nkatero so mu sosedje dali, ko so zamenjali rudovitno zemlkjo z družinami, za pae liktrov kontamineirane solene vode, še tega nismo dobili 100% rodovitno zemljo z ljudmi smo pa izgubili 100%. Bedakosi na kubik.
Kollerik
28. 04. 2018 19.15
Dule....daj si gor floyde, pa kašnega prižgi...bolje bo... :)
krmeki
18. 04. 2018 19.28
+0
HR z odgovorom dejansko priznava, da arbitražna odločba obstaja.
Dule Med
18. 04. 2018 15.09
+1
Izdajalec svojega naroda, kakor vsi ostali politiki, vsi so isti drugače nebi mogli skupaj sedeti za okroglo miso, vsi imajo isti cilj, ČIMBOLJ DELAVNEGA ČLOVEKA ISČRPAT, GA ZASUŽNJIT. "OČITNO FOLKU TAKO TUDI ODGOVARJA VSI SO ZADOVOLJ NI Z MILOŠČINO.
wolfterier
18. 04. 2018 16.38
+3
Erjavec in njegova uslužbenca so zavozili arbitražo,pa še kar pametuje,jezik ma hitrejši od pameti !
Kollerik
28. 04. 2018 19.16
Kollerik
28. 04. 2018 19.16
HorstWiesel
18. 04. 2018 07.07
+6
Še malce poučnega čtiva:"Zelo dobro je ravnanje slovenske oblasti leta 1991 opisal zgodovinar Vlado Habjan v svoji knjigi Zgodovinska zasidranost Slovencev v Istri, (str. 36. do 41., Ljubljana 2003). Habjan v njej piše: » S tako nedefinirano mejo v Istri in na morju je z ignorantskim odnosom šla v državno osamosvojitev Slovenije tudi Demosova vlada. Očitno o zgodovini Istre niso ničesar vedeli, na opozorila in peticije domačinov iz slovenske Istre pa niso reagirali ne politično ne vojaško, niti obravnavali jih niso. Sploh so prezrli ureditev meja in utrditev geostrateškega položaja Slovenije, ker so vsi imeli polno glavo revanšizma do prejšnjega režima. Razumeli so le najbolj preprosto logiko, češ, da zgodovina ni nič drugega, kakor menjava vladajočih. Zgodovinsko torej povsem nepismeni demosovci so leta 1991 v osrednji Istri in še posebno v savudrijskem pasu in rtu zavestno prezrli zgodovinsko priložnost. V tedanjih strukturah oblasti pač ni bilo človeka vsaj s senco poguma generala Maistra. Tako smo Hrvaški vnaprej "darovali" zaselke južno od Dragonje, namesto da bi suverenost Slovenije tu zaščitili vsaj z vodom policije. Nobenemu politiku ni bilo do tveganja, da bi Slovenija uveljavila upravičeno suverenost nad celotno cono B nekdanjega Svobodnega tržaškega ozemlja, ali vsaj nad ozemljem zgodovinske občine Piran, čeprav je tamkajšnje prebivalstvo naslavljalo peticije s takšnimi zahtevami na slovensko oblast. A krivda ni izključno njihova. Svoje je prispevala tudi "učena" nevednost strokovnjakov in akademikov v Ljubljani. Ti so politike zalagali z za Slovenijo odpovedovalnimi podatki o trojezični sprepletenosti v Istri. Ob plebiscitu 23. decembra 1990 za samostojno Slovenijo ni bilo nobene politične skupine, ne nove, ne stare, niti skupine razumnikov, ki bi se sploh resno lotila vprašanja meja pričakovane samostojne države Slovenije. Posamezni operativci nove oblasti so sami v zaupnih pogovorih priznali nevednost ali malomarnost skupščine oziroma njenih članov do problema razmejitve s Hrvaško. Demosova vlada ni prevzela meja po stanju oziroma zgodovinski izpričanosti ne v Pomurju in zlasti ne od Snežnika do Piranskega zaliva. Naivno se je zadovoljila z "neprecizno" mejo po dogovoru med obema skupščinama dne 25. junija 1991. Slovenska skupščina je celo "pozabila" na ozemeljski pas okoli 92 hektarjev južno od Dragonje, ki je bil ves čas pod upravo SR Slovenije. Gre za zaselke Bužin, Škodelin, Škrile ali Mlini, ki spadajo tudi po "popravljenem" katastru k Piranu. Geopolitična lega tega ozemlja je izredna za Slovenijo. Če bi takoj zasedli te zaselke na levem bregu Dragonje, bi bila sredinska črta po Piranskem zalivu v škodo Sloveniji nemogoča. Prvo popuščanje na tej meji smo zagrešili takoj po osvoboditvi v letih od 1945 do 1954. Naslednje ob osamosvojitvi leta 1991. Iz zgodovine se nismo naučili ničesar. Posameznih zgrešenih potez je veliko. To je bilo na dlani takoj, ko so Hrvati zasedli pas južno od Dragonje. Velika krivda je tudi na strani naših zgodovinarjev, ki so v slovenstvu preslabo zakoreninjeni, ne samo v odpovedovalnih politikih. Isto velja za slaviste, geografe in še koga. Vsi so se kot vrag križu izogibali spregovoriti o strateških potrebah Slovenije in o zahtevah slovenskih prebivalcev ob slovensko-hrvaški meji«. Podobno kot Vlado Habjan v svoji knjigi, ocenjuje delovanje slovenske politike tudi Roger Gogala, ki v svojem delu z naslovom Boj za južno mejo - Istra, str. 106, Ljubljana 1996, o tem pravi: » Ko smo se preselili v 1991. leto – v leto osamosvojitve, je naša zunanja politika začela tavati v temi, pri tem pa so bili naši samovšečni politiki nadvse zadovoljni s svojimi nastopi v javnosti. Prav vse so vedeli in na vse so se spoznali, nasvetov, kot smo izvedeli v 1995. letu, pa niso niti najmanj upoštevali. In takšno samovšečno ter vsevedno stanje se je nadaljevalo v času vladanja prvega zunanjega ministra dr. Dimitrij
sinhron
18. 04. 2018 16.13
+2
Važno je , da so vzklikali : " Jugoslavije ni več !" in da so lahko prodajali orožje , vse ostalo je bilo drugotnega pomena !
wolfterier
18. 04. 2018 16.42
+2
Mimogrede,zavzetje Savudrijskega svetilnika je bilo pripravljeno,pa je predsedstvo stvar preklicalo.Predsadnik predsedstva je bil Kućan,sodelovali so pa Zlobec,Plut in Kmecel !!!
Kollerik
28. 04. 2018 19.18
.....spet pogrevate zgodovino...tisto pravo vprašanje je, čigava BO Istra v naslednjih desetletjih. Kot vemo, državne meje niso nesprejemljive.
Vrhovni
17. 04. 2018 22.52
+11
Seveda je zadovoljen, ko je vse zašuštru, Maja bo pa na HR rinu, izdajalc
mpk2
17. 04. 2018 22.42
+8
Kahlek ne nakladaj...večina te jih je ze skužla...
ggzz
17. 04. 2018 22.37
+3
nori uspeh SLo diplomacije.. Rvati vas peljejo sca* čisto vsakič ko se spomnijo. balkanoljubci pa so lepo tiho...
šmajser1
17. 04. 2018 22.31
+7
Se malo pa bo sezona! Senghen ! Kaj nam pa morejo, morejo, morejo....
Sabir
17. 04. 2018 22.33
+7
Sengen se izvaja poo pravilih eu tu se slovenijo nic ne vprasa
helter skelter
17. 04. 2018 22.25
+15
Seveda je potrebno spoštovati odločitev arbitražnega sodišča ... Vendar v normalnih pogojih... To, kar je počela Erjavčeva zunanja politika, pa je daleč od normalnega .... Da gre on, kot zunanji minister leto pred odločitvijo na neki televiziji razlagat, da on že ve iz zaupnih virov, da bo arbitraža za nas ugodna, da potem sekretarko na njegovem ministrstvu dobijo, kako se pogovarja z enim od arbitrov o razsodbi in kaj bi bilo boljše za slovensko vlado in njenega šefa Erjavca .... ma saj se nam lahko vsi smejijo ... Erjavca in njegov kader bi bilo potrebno kazensko ovadit za vso povzročeno škodo, ki jo je naredil in katero bodo čutili še naši zanamci ... Ampak, koliko je mentalno deformiranih pri nas, ni straha, da ne bo ponovno izvoljen .....
krmeki
17. 04. 2018 22.32
-1
A po tvoje bi moral SLO minister na vprašanje odgovoriti, da ne verjame v uspeh, da slabo kaže,...??? Daj malo premisli kaj je bilo rečeno in v kakšnem kontekstu. Normalno je, da slovenski minister poskuša ohrabriti javnost z mislijo na uspeh v zadevi.
Karantanija
18. 04. 2018 08.36
+5
Ne, moral bi biti tiho, ker bi morale biti te stvari v tistem času zaupne in še ne za javnost. Mi pa že za vse stvari, načrte naprej povemo, tako da se Hrvaška že prej pripravi in dogovarja, kaj bodo naredili. To je vsesplošni problem politike pri nas!
wolfterier
18. 04. 2018 16.43
+2
Moral bi biti tiho,prav tako Drenikova in Sekolec !!!
Frane Šajn
17. 04. 2018 22.06
+7
Šengen ali pa Rusko oporišče v Cerkljah na Dolenjskem!
Heretik1
17. 04. 2018 22.58
+3
Ruska baza bi bila lahko na sečoveljskem letališču!
Frane Šajn
17. 04. 2018 22.00
+9
Eh Korle si jo pa zakuhal ti in tvoja goflja , ki prehiteva glavo! Bog nam pomagaj1
Firnk
17. 04. 2018 21.45
+1
khorl je tko zadovoljen krr so mu ga dobr podkurl in mu je toplo
starcov
17. 04. 2018 21.35
+9
korlcek kdaj bos ti odgovoril upokojencem dvig penzij 2.2 plus 1.1% dvig oskrbe v dom upokojencev 4%
oježeš
17. 04. 2018 21.35
+6
Važno, da je Erjavec zadovoljen, ker so hrvaški politiki odgovorili na slovenske obtožbe. Zdaj pa hitro na dopust na Hrvaško!
Frane Šajn
17. 04. 2018 22.02
+9
In to koliko takih Kohlčkov gre na Hrvaško!? se jim je pljunek od lani že posušil! Narod brez ponosa pač.
mallonge
17. 04. 2018 21.29
+3
In sedaj bodo dokončno zavozili "ugledni " In sedaj bodo zadevo dokonćno zavozili "ugledni" slovenski pravniki na čelu z Udetom, Turkom, Cerarjem, Brglezom, in Erjavcem. Iz dobro plačanega azila pa bodo poklicali še Pogačnika, Drenikovo in Sekolca.
Frane Šajn
17. 04. 2018 22.03
+1
Ja ,ja mallonge samo še sveti Ivan nas reši in Rode.
SFRJJNA
17. 04. 2018 21.28
+6
KAREL, NAREDI TAKO, ČE BOŠ ŠE IZVOLJEN, TO PA ZAGOTOVO BOŠ! Z 01.07. UVEDEMO LETNE VINJETE, OBVEZEN NAKUP OB VSTOPO V SLOVENIJO (CENA 65,00€), IZVAJATI 100% SCHENGEN, ODPOKLICATI NAŠE DIPLOMATE IZ ZAGREBA, IZGNATI HRVAŠKE IZ LJUBLJANE; POVABITI LETALONOSILKO ADMIRRAL KUZNJECOV V PIRANSKI ZALIV, NAJ OSTANE DO KONCA AVGUSTA, VMES NAREDITI OROŽNE VAJE Z ARMIJO RUSIJE, POVABITI ŠE IRANCE IN TURKE...SKRATKA POKAZATI, DA SE JE JANEZOM ODPLJALO, DA NAS NE BODO VEČ ZMERJALI Z PODALPSKIMI HRVATI, DUNAJSKIMI KOČIJAŽI,...ČE PA SE BODO HRČKI KAJ PRITOŽEVALI PA JIM V ČASU VAJ POTOPIMO 2 DO 3 OTOKE (NENASELJENE) IN ZDEVO UREDIMO! IN SEVEDA TAKOJ IZSTOPITI IZ NATO PAKTA, TE ZLIKOVSKE ORGANIZACIJE (SEDAJ JE PRAVI ČAS ZA REFERENDUM)!
Sabir
17. 04. 2018 22.15
+1
BUONcaffee
17. 04. 2018 21.27
+8
Me zanima koliko denarja smo že zmetali stran na račun meje in nesposobnih politikov.
Bodečaneža
17. 04. 2018 21.44
+5
Frane Šajn
17. 04. 2018 22.05
+5
Toliko, da bi si lahko kupili par lepih otokov nekje na pacifiku in na njih začeli s turizmom po naše. V Piranskem zalivu ne bo reda dokler ne bo počilo!