Marjan Rekar, ki svojega odstopa zaenkrat ne komentira, je sicer na četrtkovi izredni seji ljubljanskega mestnega sveta kot najboljšo rešitev položaja v SIB banki predlagal odkup določenih terjatev banke s strani Energetike ali pa pripojitev SIB banke k nekemu večjemu sistemu.
Na današnji skupščini še vedno niso povedali, koliko denarja, ki ga je zapravila Energetika, bodo uspeli rešiti in kako. Županja Danica Simšič je dejala le, da bo odslej vse, kar se bo dogajalo v zvezi z banko in mestno občino, javno. Nič pa ni povedala o tem, kakšne so usmeritve, ki naj bi rešile nastali zaplet. "Kakšne točno so, vam ta trenutek preprosto ne morem odgovoriti zavoljo tega, ker bi morebitne tovrstne javne opredelitve lahko spremenile možnosti glasovanja," je dodala Simšičeva.
Obstajajo tri možnosti: prva je skoraj dve milijardi vredna dokapitalizacija, druga možnost je stečaj. Najbolj verjetno je, da bodo banko prodali na mednarodnem razpisu. Za nakup SIB sta ponudbi že potrdili Abanka in Nova Ljubljanska banka. Za nakup SIB banke naj bi se po navedbah časnika Finance zanimala tudi Nova Kreditna banka Maribor (NKBM), ki pa je danes to zanikala. "V primeru, da bi bili s strani lastnikov SIB banke pozvani k oddaji ponudbe, bi to možnost gotovo preučili, ker pa nismo bili, tega nismo mogli storiti," so zapisali v NKBM.
Tudi parlamentarna preiskava o SIB banki?
Na seji državnega zbora so se poslanci na predlog Andreja Bajuka (NSi) odločili, da bodo na prihodnji redni seji opravili razpravo o odgovoru predsednika vlade Antona Ropa na poslansko vprašanje o vlogi vlade pri upravljanju javnega deleža v SIB.
Vodja poslanske skupine koalicijske LDS Tone Anderlič je menil, da bi bilo smiselno, če bi o tem vprašanju govorili v okviru parlamentarne preiskave. V opozicijski SDS pa pričakujejo, da bo kot rezultat razprave, ki se bo odvila na prihodnji seji, nastala parlamentarna preiskovalna komisija, ki se bo opredelila do vprašanja banke SIB.