
Glasovanja o nezaupnici o delu Zorana Arneža ni moglo biti, saj nihče od članov tega ni predlagal teden dni vnaprej, kot določa poslovnik o delu strokovnega sveta, kjer tudi piše, da dnevni red predlaga strokovni direktor. Sergeju Hojkerju se to zdi povsem nedemokratično. "Če povem v dveh točkah: Strokovni direktor ima vedno prav, če strokovni direktor nima prav, potem velja prva točka," pojasnjuje Hojker. Hojker je še dejal, da je povsem skregano z logiko, da strokovni svet odloča sam o sebi in sam sebi daje zaupnico. O tem, katero gradivo bodo uvrstili na dnevni red sveta, v skladu s statutom odloča predsednik strokovnega sveta sam, torej Arnež.

"Poskušali smo začeti z razpravo, ki pa je bila prekinjena ravno na osnovi 13. člena. Namreč ta točka ni na dnevnem redu in o tem se ne da razpravljati," dodaja Hojker. Poslovnik sveta namreč določa, da razprave o temi, ki ni na dnevnem redu, niso možne.
Člani sveta o nezaupnici niso želeli govoriti. Tudi Zoran Arnež o tem, kako je napisan poslovnik, ni želel govoriti. Kasneje pa je novinarjem povedal, da je poslovnik povsem jasno napisan in da vsi vedo, kako bi lahko vložili pobudo o glasovanju. "Generalni direktor je vabljen na sejo. V bistvu on ni član, ne more sprožiti teh postopkov," pojasnjuje Arnež, ki je ob koncu seje še enkrat poudaril, da ne nosi nobene odgovornosti za nakup spornih operacijskih miz.
Strokovni svet se bo vnovič sestal predvidoma v roku enega meseca, kot to določa prav sporni pravilnik.