Mnogim zaradi tega grozi propad, od višjega sodišča zahtevajo, naj ponovno preveri pravilnost stečajnega postopka.

Gre za približno 140 podjetij in samostojnih podjetnikov, ki so v imenu države konec decembra začeli dobivati tožbe, da morajo v skladu z zakonom vrniti del plačila.
Podjetniki denarja nočejo vrniti. Kot pravijo, bi to pomenilo, vrniti ga v stečajno maso, potem pa upati, da se bo v njej nabralo dovolj denarja, da ga nekaj dobijo nazaj.
In pri čem se je zapletlo?
Kot je znano, je obstajalo več podjetij z imenom Mebles, zato se je sodišče ukvarjalo s tem, katero je pravo, medtem pa je prišlo še do stečaja. Junija lani je le padla odločitev, da obstaja le Mebles IMS in da stečajni postopek teče proti njemu. Izvajalci del pa trdijo, da tudi Mebles d.o.o. še obstaja in ni del Meblesa IMS, kar pomeni, da proti Meblesu d.o.o. ne teče stečajni postopek in da izvajalcem ni treba vrniti denarja v stečajno maso. Kot pravijo, ne nasprotujejo zakonu.

Stečajna upraviteljica Meblesa IMS Marta Kalpič Zalar pravi, da bo stečajni postopek normalno potekal naprej.
Dejstvo pa je tudi, da je Višje sodišče junija lani pravnomočno odločilo, da Meblesa d.o.o. ni več, primer je preučilo tudi državno tožilstvo, ki ni odkrilo nepravilnosti, izvajalci del v Zbiljskem gaju bodo tako kot kaže ostali praznih rok.