Golobovo vlado podpira skoraj 60 odstotkov (59,2 odstotka) vprašanih, kar je največ od njenega oblikovanja. Nasprotuje ji slabih 30 odstotkov (29 odstotkov), ostali so neopredeljeni (11,8 odstotka).
Med strankami se vse več podpore kopiči pri največjih. Če bi bile volitve danes, bi Golobovo Gibanje Svoboda obkrožil vsak tretji anketiranec (33,6 odstotka), kar je rekord tudi za največjo vladno stranko. Druga je Janševa SDS, ki je prepričala vsakega petega volivca (20,1 odstotka). Socialni demokrati in krščanski demokrati beležijo vsak 6,5-odstotno podporo, Levica pa je prepričala dobre štiri odstotke vprašanih (4,2 odstotka).
Med neparlamentarnimi strankami pa le še politične drobtinice. Supervolilni tedni so še najbolj koristili SLS (2,6 odstotka), stranki Resnica (2,2 odstotka) in Slovenski nacionalni stranki (2,1 odstotka). In še neopredeljeni; vsak deseti vprašani (10,4 odstotka) ne ve, katero stranko bi obkrožil. Skoraj vsak dvajseti (4,7 odstotka) ne bi izbral nobene od obstoječih političnih opcij. Ostali niso želeli odgovoriti (en odstotek).
Na lestvici najbolj priljubljenih politikov se je na drugo mesto povzpel Anže Logar
Najvišjo povprečno oceno je prejel odhajajoči predsednik republike Borut Pahor. Anže Logar se je po končani predsedniški tekmi prebil na drugo mesto. Tretji je predsednik vlade Robert Golob.
Sledi zdravstveni minister Danijel Bešič Loredan. Peta je – kot novinka na lestvici – novoizvoljena predsednica republike Nataša Pirc Musar. Sedma pa predsednica državnega zbora Urška Klakočar Zupančič.
Tik pod polovico lestvice je prvak Nove Slovenije Matej Tonin, pred zunanjo ministrico Tanjo Fajon in vodjo SD-jevih poslancev Janijem Prednikom. Sedemnajsti je minister za delo Luka Mesec, sledi vodja poslancev Levice Matej Tašner Vatovec. Najslabšo povprečno oceno pa so volivci tokrat podelili prvaku SDS Janezu Janši.
KOMENTARJI (204)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.