Povečal pa se je tudi delež tistih, ki so na vprašanje, ali podpirajo delo vlade, odgovorili z ne vem. Delež neopredeljenih je tako 16-odstoten.
SDS za petami Gibanju Svoboda
Med strankami je SDS Janeza Janše že skoraj ujela Golobovo Gibanje Svoboda. Če bi bile volitve danes, bi največ – nekaj manj kot četrtino volivcev (23,5 odstotka) – še vedno prepričala največja vladna stranka.
Tesno, z manj kot odstotno točko razlike, sledi največja opozicijska stranka (22,8 odstotka). Za njima dolgo nič, potem pa tesno skupaj Socialni demokrati (6,6 odstotka), Levica (5,2 odstotka) in Nova Slovenija (5,1 odstotka).
Sledijo neparlamentarne Resnica (2,5 odstotka), Slovenska nacionalna stranka (1,6 odstotka), Pirati (1,5 odstotka) in ostali.
Zrasel pa je delež politično neopredeljenih. Slaba petina vprašanih (18,5 odstotka) ne ve, katero stranko bi izbrali. Šest odstotkov (6,1 odstotka) ne bi izbralo nobene, ostali niso želeli odgovoriti (2,1 odstotka).
Najbolje ocenjen politik je še vedno poslanec SDS Anže Logar
Čeprav se o ključnih družbeno-političnih temah ne izreka, je najbolje ocenjeni politik še vedno poslanec SDS Anže Logar. Drugo najvišjo povprečno oceno so volivci tokrat podelili ministru za zdravje Danijelu Bešiču Loredanu iz Gibanja svoboda. Tretja je predsednica države Nataša Pirc Musar. Sledi premier Robert Golob.
Šesti je najbolje ocenjeni politik socialnih demokratov, minister za gospodarstvo Matjaž Han, ki je prehitel predsednico državnega zbora Urško Klakočar Zupančič. Na polovici lestvice si sledijo predsednik NSi Matej Tonin, pravosodna ministrica Dominika Švarc Pipan in minister za finance Klemen Boštjančič.
Predsednica SD Tanja Fajon je zdrsnila na 12. mesto, koordinator Levice Luka Mesec na 14. Prvak SDS Janez Janša pa je pri repu napredoval za eno mesto.
KOMENTARJI (773)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.